FOTO/ Garda mbron Ramën, opozita proteston dhe protestuesit përloten… -Albpress Daily News
Published On: Enj, Kor 5th, 2018

FOTO/ Garda mbron Ramën, opozita proteston dhe protestuesit përloten…

Miratimi i ligjit për Teatrin ka shkaktuar tensione në sallën e Kuvendit, por edhe lot mes protestuesve që për më shumë se 10 orë qëndruan para selisë së Parlamentit shqiptar për të protestuar kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

Në momentin e votimit deputetët e opozitës janë ngritur në foltoren e Kuvendit, ndërsa një prej punonjësve të Gardës është angazhuar për të mbrojtur Kryeministrin nga kartonat e votimit që janë hedhur në drejtim të tij.

Fotot e mëposhtme tregojnë momentet më pikante gjatë votimit të pr/ligjit për Teatrin.

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of