Deputeti i PS shpërthen ndaj kryebashkiakut të PDIU-së: Të arrestohet -Albpress Daily News
Published On: Sht, Kor 29th, 2017

Deputeti i PS shpërthen ndaj kryebashkiakut të PDIU-së: Të arrestohet

Deputeti i PS, Erjon Brace ka denoncuar dhe ka kërkuar arrestimin e kryetarit të bashkisë së Rrogozhinës Beqir Nuredini, i cili vjen nga radhët e PDIU. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Erjon Brace thotë e kreu i bashkisë së Rrogozhines cdo natë iu vendos zjarrin plehrave duke ndotur disa fshatra nga gazrat që çlirohen.

Statusi i Braces:

A do ta lidhe kush kete Kryetarin e Bashkise ne Rrogozhine?! Ate personalisht, kerkend tjeter!! Shihni ckrim po ben!! Cdo nate ju ve zjarrin plehrave dhe, Cermat duke nisur nga e Cerma e Siperme, Thanasaj etj fshatra aty prane, NDOTEN MASIVISHT NGA GAZRAT QE CLIROHEN PREJ DJEGIES!! Une nuk kam kujt i them me! Tani po i apeloj publikisht Inspektoriatit te Mjedisit, Policise se Shtetit gjithashtu. Rrogozhina po kthehet ne ferr per Cermat keto 20 vitet e fundit! Ne fillim derdhnin plehrat ne lum, tani i jane turrur lumit dhe po e gerryejne e shkaterrojne per inerte, gazrat prej djegies jane shume fare!