Thirrja e fortë e Bashës: Të ndalet projekti i 1 miliardë eurove, ja si paratë e krimit po pastrohen në Shqipëri

Kryetari i PD Lulzim Basha i ka kthyer pergjigje kryeministrit shqiptar Edi Rama i cili tha se sistemi bankar eshte me i pastri pa asnje penetrim te krimit dhe se ne Shqiperi nuk ka pastrim parash. “Projekti 1 miliarde euro duhet te ndalet tani, cdo koncension qe perfshin qeverine duhet te hetohet ne cdo detaj, prokuroria te jetoje ne cdo akt koncensionin More...

by Gjergji | Published 2 muaj ago
By Gjergji On E martë, Tetor 31st, 2017
0 Comments

‘Meta, Basha, Rama, janë përgjuar’, kush është i vetmi politikan që nuk ra pre e kreut të SHISH

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka deklaruar mbrëmjen e sotme në studion e emisionit Opinion, se shërbimi informativ ka përgjuar 25 politikanë të rëndësishëm në vend. Hoxha theksoi se pas marrëveshjes More...

By Gjergji On E hënë, Tetor 30th, 2017
0 Comments

Berisha publikon videon: ‘Mushkonjat’ fluturojnë mbi Gjirin e Lalzit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ditën e sotme, ku duken dy avionë që fluturojnë mbi Gjirin e Lalzit në Durrës. “Mushkonjat fluturojnë sot ulet mbi Gjirin e Lalzit! Sb”, -shkruan More...

By Gjergji On E diel, Tetor 29th, 2017
0 Comments

“Komunikimi i Javës”, Rama u kërkon ndjesë qytetarëve për çështjen ‘Tahiri’ (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama në komunikimin javës si çdo të diel ka ri folur për çështjet që zien gjatë javës së kaluar. E kaloi të gjithë këtë zhurmë politike me një djesë për qytetarët duke thënë More...

By Gjergji On E diel, Tetor 29th, 2017
0 Comments

Dule: Rama, i vetmi problem mes Shqipërisë dhe Greqisë, Tahiri maja e ajsbergut

Kreu i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule në ceremoninë e përvitshme pranë varrezave greke në fshatin Boboshticës të Korçës, thotë se marrëdhëniet midis shqiptarëve dhe grekëve More...

By Gjergji On E diel, Tetor 29th, 2017
0 Comments

Alternativat e socialistëve, ja si mund të sigurohet vota e emigrantëve

Socialistët kanë gati disa opsione për të mundësuar votimin e shqiptarëve që jetojnë jashtë atdheut në zgjedhjet e ardhshme politike. Bashkëkryetari socialist i Komisionit të Posaçëm Parlamentar të More...

By Gjergji On E shtunë, Tetor 28th, 2017
0 Comments

Vazhdon marshimi i sigurt i Manchester Cityt

Manchester City ka vazhduar me fitore. As West Brom s’ka mundur të ndalë skuadrën e Pep Guardiolas në rrugëtimin për titullin e kampionit. Liderët e Premierligës, kanë arritur të mposhtin 2:3 në udhëtim More...

By Gjergji On E shtunë, Tetor 28th, 2017
0 Comments

Spanja e ka marrë kontrollin e qeverisë së Katalonjës

Qeveria e Spanjës e ka marrë kontrollin direkt të Katalonjës dhe e ka shkarkuar qeverinë e saj separatiste. Lidhur me këtë veprim, ka folur kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy, mbrëmë vonë në Madrid. “E More...

By Gjergji On E hënë, Tetor 23rd, 2017
0 Comments

Trondit deputeti i PS, Manja: Prokurorit nuk i kërkuam identitetin e dëshmitarit, por provën ku implikohet Tahiri

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja ishte njëri prej atyre që qëndroi brenda mbledhjes me dyer të mbyllura në Këshillin e Mandateve dhe Rregullores, ku kërkohet heqja e imunitetit të ish-ministrit More...

By Gjergji On E enjte, Tetor 19th, 2017
0 Comments

Gruaja që i ka dhënë goditjen e fundit “Shtetit Islamik”, ajo është makthi i militantëve

Forcat Demokratike siriane (SDF) kanë valëvitur flamurin në stadiumin e qytetit Raqqa, veprim ky që në mënyrë simbolike shënon çlirimin e këtij qyteti nga kthetrat e organizatës terroriste “Shteti Islamik”. Një More...