Ja momenti kur kryeministri Edi Rama qëllohet me tymues (Video)

Një tjetër video ka dalë nga ajo çfarë ndodhi në Parlamentin e Shqipërisë, ku deputetët e opozitës hodhën tymuese në drejtim të kryeministrit Edi Rama për të kundërshtuar kështu votimin e kryeprokurorit të përkohshëm. Në këtë video të siguruar nga “Gazeta Express”, duket deputeti i PD-së, Flamur Noka i cili mban në duar More...

by Gjergji | Published 2 muaj ago
By Gjergji On E shtunë, Dhjetor 2nd, 2017
0 Comments

E frikshme/ Del gjarpri 2 metra i gjatë, banorët në zonat e përmbytura të kenë kujdes!

Si pasojë e përmbytjeve në gjithë vendin, prurjet e ujit kanë nxjerrë në tokë shumë mbeturina por edhe gjallesa të ndryshme. Një qytetar ka dërguar disa foto dhe video për JOQ.al ku tregon se si pasojë More...

By Gjergji On E shtunë, Nëntor 25th, 2017
0 Comments

Vasili: Rama si Ali Kimiku, sheh vetëm ERTV. Droga, krimi dhe pushteti janë bërë njësh

Petrit Vasili, kryetar i grupit parlamentar të LSI-së, e ka krahasuar Kryeministrin Edi Rama me Ali Kimikun. Vasili ka reaguar në lidhje me artikullin e publikuar nga agjensia franceze e lajmeve AFP, sipas të More...

By Gjergji On E diel, Nëntor 19th, 2017
0 Comments

Deklarata e Ramës për investimet e huaja, Vasili: Gëzon trafikantët e hidhëron shqiptarët

Kreu i Grupit Parlamentar, Petrit Vasili ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama sot me ambasadorët për të tërhequr sa më shumë investitorë të huaj në Shqipëri. Fjalimet e kryeministrit për More...

By Gjergji On E enjte, Nëntor 9th, 2017
0 Comments

Hahn: Jemi të kënaqur, por hapja e negociatave kalon nga Vettigu

Komisioneri e Bashkimit Evropian për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Anëtarësimit, Johannes Hahn, gjatë një konferencë për mediat, bashkë me kryeministri Edi Rama, është shprehur se Shqipëri More...

By Gjergji On E mërkurë, Nëntor 8th, 2017
0 Comments

Xhafaj te Siguria: Pajisje sekrete në luftën kundër drogës

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka raportuar sot në komisionin e Sigurisë në Kuvend në lidhje me buxhetin e akorduar nga qeveria për vitin 2018. Ai bëri me dije se buxheti i këtij viti ka një rritje More...

By Gjergji On E shtunë, Shtator 16th, 2017
0 Comments

Samiti i NATO-s në Tiranë, Rama: e vetmja rrugë që garanton stabilitet, integrimi i Rajonit në BE

Siguria dhe stabiliteti i Ballkanit është në qendër të samitit të shefave të ushtrive të vendeve të NATO-s, që po mbahet në Tiranë, dhe do të zgjasë dy ditë. Punimet e samitit u përshëndetën nga More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 30th, 2017
0 Comments

Votimi i Ruçit dhe Xhafajt, të rinjtë e PD paralajmërojnë mosbindje civile: aksion barrikadë për të ndalur proçesin

Të rinjtë e PD do të organizojnë protesta kundër zgjedhjes së Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit dhe Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm. Kjo u pohua nga kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi, i cili More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, kualifikohen 7 avokatë. Kuvendi: ja pse 10 kandidatë nuk kalojnë  fazën…    

  Në garën për anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë kanë marrë pjesë 17 avokatë, prej të cilëve 7 plotësojnë kriteret. Avokatët fitues janë Floreta Gjini, Gëzim Allaraj, Kozma More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Analiza për Gjirokastrën, PS dhe LSI rritje në vota. Qytetarët: S’kemi ujë

Kryeministri Rama ka publikuar analizën e tij për zgjedhjet e qershorit për Qarkun e Gjirokastrës. Në këtë analizë, del se PS ka patur rritje me mbi 2000 vota, po ashtu edhe LSI me 1 mijë vota, ndersa PD More...