Debate mes artisteve/Aktori-Ema Andreas: Ku ishe ti k**va e Edi Ramës…

Debati për Teatrin Kombëtar dhe Ligji për Artin e Kulturës ka ngritur në këmbë të gjithë artistët, por mesa duket nga “gjaku i nxehtë” dhe çështjet e ndjeshme që diskutohen, ka patur edhe shpërthime e të shara mes aktorëve. Aktorja Ema Andrea ka mbështetur regjisorin Altin Basha, i cili mbrëmjen e djeshme ka patur një debat me More...

by Gjergji | Published 5 ditë ago
By Gjergji On E enjte, Shkurt 8th, 2018
0 Comments

Presidenti grek, tjetër mesazh të fortë Shqipërisë. Ja çfarë thotë

Presidenti grek Pavlopulos i eshte kthyer edhe njehere sot mesazheve direkte dhe kercenuese ndaj Shqiperise, duke i kujtuar integrimin. Mediat greke raportojne se ai i referohet edhe çështjeve që kanë rishfaqur More...

By Gjergji On E enjte, Janar 25th, 2018
0 Comments

Dekonspiruan operacionet në Elbasan, Xhafaj padit prokurorë e policë

Prokuroria e Tiranës nis hetimet pas kallëzimit të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafa. Kallëzimi i Xhafës për dekonspirim operacionesh nga Prokuror të Krimeve të Rënda dhe Prokuror të Elbasanit. Kallëzimi More...

By Gjergji On E premte, Janar 12th, 2018
0 Comments

Kryeprokurorja thirrje qytetarëve: Denonconi korrupsionin!

Kur kanë kaluar pak javë nga ardhja në krye të Prokurorisë së Përgjithshme, Arta Marku u ka bërë thirrje qytetarëve që të denoncojnë rastet e korrupsionit. Thirrja në fjalë, është bërë në faqen More...

By Gjergji On E premte, Janar 12th, 2018
0 Comments

Rikthehen shpërthimet me tritol në Krujë, në shënjestër vihet polici i rrugores

Një sasi eksplozivi është vënë në makinën e shtetasit A.V në fshatin Halil të Krujës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:30 të mbrëmjes së djeshme. Mësohet se ky shtetas është polic rrugor në Tiranë. Ai More...

By Gjergji On E hënë, Janar 1st, 2018
0 Comments

Nuk do e besoni cfarë e la pa drita mbrëmë gjysmën e Tiranës

Për ndërprerjen e energjisë elektrike mbrëmjen e djeshme e cila la shumë zona të Tiranës pa energji elektrike, të cilat tashmë i janë kthyer normalitetet, OST ka kryer një denoncim në polici. Sipas OST More...

By Gjergji On E premte, Dhjetor 29th, 2017
0 Comments

Raporti i BE-së për Shqipërinë: Të luftohet korrupsioni në nivelet e larta të politikës

Dy muaj përpara publikimit, është zbardhur progres raporti i Bashkimit Europian për Shqipërinë. Ndërsa vëren shanset që ka vendi ynë për hapjen e negociatave, sërish në qendër të vëmendjes janë More...

By Gjergji On E enjte, Dhjetor 28th, 2017
0 Comments

Protesta e naftëtarëve, Tabaku: Kush po i vjedh Shqipërinë dhe punëtorët e rafinerisë?

Nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku, reagoi për naftëtaret që protestojnë për mosmarrjen e pagës, duke sjellë fakte se gjendja e tyre është pasojë direkte e korrupsionit të kryeministrit More...

By Gjergji On E mërkurë, Dhjetor 20th, 2017
0 Comments

Pas raportit të Europol “Shqipëria, burim hashashi”, vjen Rai Uno me një reportazh për kanabisin shqiptar

“Shqipëria, burim hashashi”, me këtë titull u hap raporti i Europol, në të cilin u theksua se droga në Europë gjeneron 24 miliardë euro. Pas raportit të disa ditëve më parë, radhën e ka “Rai Uno”, More...

By Gjergji On E hënë, Dhjetor 18th, 2017
0 Comments

“Thumbon” Vasili: Kryeprokurori u zgjodh pa vetting, për ata që flasin anglisht “without veting”

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili reagoi sërish për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri. Përgjigja e Vasilit vjen më tepër pas reagimit të ambasadës amerikane në Tiranë. Vasili shkruan se More...