Category Travel Archives - Page 2 of 20 -Albpress Daily News

Greva e pilotëve anulon 400 fluturime, preken 5 shtete të mëdha europiane

Nje greve 24 oreshe e piloteve te Ryanair sjell kaos total ne fluturimet e planifikuara. BBC raporton se greva e planifikuar per te shtunen do te preke pesë shtete të mëdha europiane. Greven e kane njoftuar stafi ne Gjermani, Suedi, Irlandë, Belgjikë dhe Holandë. Nga nje llogari e pare numerohen me shume se 400 fluturime qe prite te anulohen More...

by Albpress News | Published 6 ditë ago
By Albpress News On E enjte, Gusht 9th, 2018
0 Comments

Çfarë të vizitoni gjatë pushimeve verore në Shqipëri

Shumë miq sa herë vijnë nga vendet ku jetojnë, nuk duan thjesht disa ditë relaksi buzë detit, por edhe të njohin historinë e vendit të tyre. Ata duan t’i shndërrojnë në një aventurë të vërtetë More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Gjermania, RyanAir hyn në grevë

Pilotët e kompanisë RyanAir në Gjermani po planifikojnë një grevë 24 orëshe të premten, duke iu bashkëngjitur kolegëve të tyre nga Irlanda, Suedia dhe Belgjika në sezonin veror. Sindikata u ka bërë More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Denoncimi/ Bllokohet anija me 702 turistë italianë, ç´po ndodh në kulmin e sezonit

Qeveria Rama ndërmmer masa anti-turizëm në kulmin e sezonit turistik. Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari në të cilin denoncohet gjobitja dhe pengesa të tjera që I janë vendosur More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

FOTO/ Sarandë, mbërrin jahti i babait të Emirit të Katarit…

Babai i Emirit të Katarit Hamad Bin Khalifa Al Thani ka mbërritur paraditen e sotme në portin e Sarandës. Deputeti socialist, Alket Hyseni, ka publikuar edhe disa fotografi të Jahtit dhe makinave që presin More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 6th, 2018
0 Comments

Njihuni me bukuritë e “Kështjellës së Pambukut” në Turqi

Temperaturat e larta, uji për t’u freskuar e “bora“ përreth, e bëjnë shumë të veçantë këtë vend që po e shihni në fotografi. “Kështjella e Pambukut” në Turqi ose e njohur ndryshe si “Pamukkale” More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 6th, 2018
0 Comments

Jo vetëm bileta të shtrenjta, por edhe vonesa. Del raporti: Sa presin shqiptarët në aeroporte

Krahas biletave të shtrenjta, shqiptarët përballen me vonesa të tejzgjatura në aeroporte. Pritjet në Rinas, ose në aeroporte të tjera të Europës me destinacion Shqipërinë kanë arritur rekord në pjesën More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

“Corriere della Sera”: Plazhet e Shqipërisë, destinacioni i ri i turizmit evropian

Ujëra të kaltër, rërë e imët dhe plazhe shkëmbore. Vend mesdhetar, kështjellat me pamje nga deti dhe panorama që të lënë pa frymë. Janë plazhet më të bukura të Shqipërisë, një destinacion i ri More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

Pesë përfitime për jetën, të siguruara përmes udhëtimeve

Të paktën një herë në vit duhet të shkosh në një vend që nuk e ke vizituar ndonjëherë më parë. Ke për të kuptuar se do të përfitosh shumë prej udhëtimeve të tilla, pasi secili prej tyre do të More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

Aspak e pritshme: Ja cili është qyteti më i shtrenjtë në botë

Për shumicën e njerëzve, çmimet luajnë një rol të madh kur planifikojnë një udhëtim. Prirja është që të kërkohen fluturime të lira, akomodim dhe aktivitete të cilat nuk ju rëndojnë xhepin. Studimi More...