Telegraph: Shqipëria në 10 destinationet e paragjykuara

Destinacionet nuk rezultojnë gjithnjë kënaqësi dhe kjo na bën që të gjykojmë një vend sipas reputacionit. Parisi duhet vizituar në pranverë; destinacionet me det në verë etj. Për udhëtimet, ekspertët sugjerojnë se duhet zgjedhur momenti i duhur dhe madje thonë se duhet të rishikoni një vend, për ta rizbuluar atë në mënyrën tuaj. Por, More...

by Gjergji | Published 2 muaj ago
By Gjergji On E martë, Shkurt 20th, 2018
0 Comments

Strategjia për turizmin, të paktën 5 resorte me 4 dhe 5 yje deri në vitin 2022

Numri në rritje i turistëve që vizitojnë Shqipërinë po shoqërohet me një interes të investitorëve për struktura akomoduese të reja. Qeveria në të njëjtën linjë ka dhënë disa incentiva për nxitjen More...

By Gjergji On E premte, Shkurt 9th, 2018
0 Comments

Ishulli ku do të ketë vetëm femra

Një biznesmene amerikane po ndërton një resort në një ishull në Finlandë ku do të jetë i hapur vetëm për femra dhe nuk do të lejohen burrat. “SuperShe Island” është në ndërtim e sipër dhe pritet More...

By Gjergji On E shtunë, Janar 27th, 2018
0 Comments

“Ofron shumë dhe kushton lirë”, irlandezët jehonë Shqipërisë

Gazeta irlandeze “Irish Times”, e ka renditur Shqipërinë si një ndër destinacionet kryesore për t’u vizituar gjatë këtij viti. Në një shkrim të saj, të titulluar “Vendet më të mira për të More...

By Gjergji On E martë, Janar 23rd, 2018
0 Comments

Anglia-vendi ku jeton Mbretëresha, Ballkani-Cfareee? Ja si e njohin amerikanet Europen…

Anglia për shumicën e amerikanëve është vendi ku jeton mbretëresha, ndërkohë që Ballkanin shumë pak e njohin. Buzzfeed testoi në një farë mënyre njohuritë gjeografike të amerikaëve, duke u kërkuar More...

By Gjergji On E martë, Janar 9th, 2018
0 Comments

Rama publikon klasifikimin “italian” për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën këtë të martë duke publikuar në rrjetin social një video e cila tregon klasifikimin e kryer në një media italiane (La Stampa) për 5 shtetet që duhen vizituar këtë More...

By Gjergji On E shtunë, Dhjetor 30th, 2017
0 Comments

Trafik i çmendur në Tiranë, të gjithë ikin për Vitin e Ri (VIDEO)

Dita e parafundit e vitit, 30 dhjetori e ka gjetur Tiranën nën pushtetin e një trafiku të rënduar rrugorë. Veçanërisht në rrugët dalëse nga kryeqyteti, radha e automjeteve ka qenë e konsiderueshme, duke More...

By Gjergji On E enjte, Dhjetor 28th, 2017
0 Comments

Në Greqi çahet një shegë, në Kine vishen me të kuqe. Ritet fatsjellëse të Vitit të Ri

Viti i Ri eshte ne prag, por nese doni qe te shkoje mbare ybuloni ritet me fatsjellese neper vende te ndryshme te botes. Eshte ne doren tuaj nese doni dhe ke te zbatoni prej tyre nese jeni supersticioze. Dhe ne More...

By Gjergji On E enjte, Dhjetor 28th, 2017
0 Comments

Ambasada amerikane: Viza turistike bazohet tek intervista, jo tek dokumentet

Në lidhje me aplikimin për viza turistike reagon sërish ambasada amerikane në Tiranë. Bëhet me dije se për aplikimin e vizave turistike në 2018 mos harroni se viza bazohet tek intervista, jo tek dokumentet More...

By Gjergji On E enjte, Dhjetor 28th, 2017
0 Comments

Udhëtimet për festat e Vitit të Ri, shqiptarët preferojnë të “arratisen” nëpër plazhe ose…

Prej 7 vitesh shqiptarët janë të lirë të udhëtojnë gjatë 365 ditëve të vitit, por nata e Vitit të Ri mbetet më e preferuara për të udhëtuar jashtë vendit. “Pjesa më e madhe preferojnë zonat malore, More...