Kujdes në këtë plazh, rreziku ju vjen nga peshku harabel…

Në plazhin e Darzezës pushuesit nuk helmohen nga ushqimet, por rreziku vjen nga deti dhe ajri. Që prej fillimit të sezonit, 735 pushues kanë marrë ndihmën e parë mjekësore në qendrën shëndetesore të Darzezës. Asnjë prej tyre me simptoma helmimi, por më shumë nga pickimi i bletëve, grerëzave dhe i të ashtuquajturit peshkut harabel More...

by Albpress News | Published 11 orë ago
By Albpress News On E mërkurë, Korrik 18th, 2018
0 Comments

Panik mes udhëtarëve të një avioni të nisur nga aeroporti Nënë Tereza, ja çka ndodhi…

Një avion Boing 737 i kompanisë Blue Panorama, i nisur nga aeroporti Nënë Tereza në Tiranë, me rreth 143 pasagjerë në bord, ka bërë një ulje të detyruar në aeroportin Raffaello Sanzio në Falconara. Mësohet More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Para se të nisni pushimet mos harroni kremin e diellit, ja si ta bëni vetë në shtëpi…

Nuk ka rëndësi nëse në këto momente ndodheni shtrirë në shezlong, përballë kaltërsisë së Jonit, apo po mbani qeskat e rënda (këshillohen trasta pasi tashmë janë të ndaluara me ligj) me fruta e perime, More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

“Një vend i bukur, njerëzit shumë të dashur!” Çfarë thonë turistët e huaj për Ardenicën

Vetëm 8 kilometra në jugperëndim të Lushnjes, manastiri i Ardenicës është një ndalesë për turistët vendas dhe të huaj që udhëtojnë nëpër Shqipëri. Vizitorë të manastirit janë edhe një grup More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Hotelet me 5 yje, flet kreu i BERZH: Duhet të përmirësoni shërbimet, konkurenca globale…

Flet kreu i BERZH-it Matteo Colangeli, Drejtori i Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim në Shqipëri: Shqipëria duhet që t’i rezistojë tundimit të mbindërtimit në destinacionet e saj turistike More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Do ikni me pushime? Ja 7 këshillat që iu jep Ministria e Brendshme

Për herë të parë, Ministria e Brendshme, ka publikuar një listë me 7 këshilla, drejtuar qytetarëve, nëse ato do të largohen me pushime. Këshillat synojnë marrjen e masave nga vetë qytetarët për të More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

”Alpitour” kompania më e rëndësishme e turizmit italian zgjedh të investojë në Shqipëri

Alpitour kompania më e rëndësishme e turizmit italian fokusohet në Shqipëri dhe fillon ndërtimin e një resorti me 4 yje dhe me 200 dhoma në një nga zonat më të bukura të bregdetit jugor, midis Sarandës More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

A do vuajë bregdeti shqiptar mungesën e energjisë elektrike gjatë sezonit?! Sqarimi i OSHEE

Drejtoria Rajonale OSHEE Gjirokastër njofton se në kuadër të masave të marra për të siguruar furnizimin me energji elektrike në zonat bregdetare, sot ishte fokusuar në fshatrat Borsh, Lukovë, Krekes, Shënvasil More...

By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Anija e parë e udhëtimeve turistike në gjirin e Vlorës, Rama nxjerr videon

Kryeministri Rama ka uruar sot miremengjes me pamjet nga anija e pare e udhetimeve turistike ne gjirin e Vlores. Duke treguar se cfare behet brenda saj, si kalohet pak kohe e mire dhe cfare ofrohet, Rama uruon keshtu More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 28th, 2018
0 Comments

Rama mburret me numrin e pasagjerëve që fluturojnë me avion…

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjet një mesazh mbi numrin e pasagjerëve që fluturojnë me avion. Ndërsa ka postuar të dhënat e fundit, Rama shkruan se numri i të huajve në 5 muajt e parë të 2018 More...