Category Tech News Archives - Page 2 of 16 -Albpress Daily News

Çfarë ndodh në të vërtetë kur i mbani telefonat ndezur në avion?

Ju ka ndodhur ndonjëherë të pyesni veten përse sa herë që hipni në avion, ndihmësit gjatë fluturimit ju kërkojnë menjëherë telefonin ose t’i vendosni në modalitetin aeroplanit? Madje ka raste kur personeli i avionit vjen vazhdimisht për të kontrolluar nëse ju e keni fikur ose jo telefonin. Studiuesit thonë se kur jeni në lartësi More...

by Albpress News | Published 4 javë ago
By Albpress News On E shtunë, Gusht 25th, 2018
0 Comments

Ndryshon Whatsapp, fotot dhe videot do të zhduken…

Aplikacioni i njohur i mesazheve Whatsapp do të pësojë ndryshime. Kompania ka njoftuar se duke filluar nga 12 Nëntori, fotot, videot dhe bisedat nuk do të ruhen më automatikisht dhe të gjitha do të fshihen. Kjo More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 23rd, 2018
0 Comments

Facebook preket nga një virus që po u fshin postet miliona përdoruesve

Postet e ndryshme, lajmet dhe përditësimet në facebook fshihen nga një virus ende i pa njohur i cili ka prekur këtë gjigand të rrjeteve sociale. Çdo post apo lajm i vendosur sot në faqet e ndryshme në More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 22nd, 2018
0 Comments

Facebook nis luftën ndaj lajmeve të rreme, shpërblen informatorët e besueshëm

Rrjeti më i madh social, Facebook, ka nisur ta rangojë besimin në përdoruesit e vet në mënyrë që t’i ndihmojë për të vlerësuar raportimet nëse një lajm është i rremë. Sistemi i ri i Facebookut More...

By Albpress News On E martë, Gusht 21st, 2018
0 Comments

Microsoft: Kemi zbuluar hakerët e rinj rusë…

Kompania amerikane Microsoft njoftoi sot se ka zbuluar sulme të reja të hakerëve rusë ndaj organizatave politike në SHBA përpara zgjedhjeve të vjeshtës për Kongresin. Gjiganti i teknologjisë tha se një More...

By Albpress News On E martë, Gusht 21st, 2018
0 Comments

Nokia 7 Plus, telefoni më i mirë në 2018

EISA ka shpallur Nokia 7 plus si telefonin më të mirë në 2018, në kategorinë “konsumatore”, njoftoi HMD Global, shtëpia e telefonit Nokia. Çmimet e EISA jepen nga komisioni më i madh i pavarur në botë, More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 18th, 2018
0 Comments

Si të rrisni jetëgjatësinë e celularit tuaj

Nëse dëshironi të rrisni jetëgjatësinë e baterisë së celularit tuaj, atëherë ky artikull është për ju. Është absolutisht normale që porti i mbushjes në celularin tuaj të mbledhë pluhur dhe grimca More...

By Albpress News On E premte, Gusht 17th, 2018
0 Comments

Google ju ndjek edhe nëse çaktivizoni “Historinë e vendndodhjes”

Google ka përditësuar faqen e ndihmës për “Historinë e Vendndodhjes” për të pranuar faktin se kompania vazhdon të gjurmojë njerëzit që përdorin shërbimet e saj si Google Maps, sipas një raporti More...

By Albpress News On E premte, Gusht 17th, 2018
0 Comments

Kur njeriu vdes, çfarë bëhet me llogaritë e tij në rrjetet sociale?!

Vdekja e një personi të dashur ka qenë gjithnjë një moment i vështirë, por me rritjen e internetit dhe platformave të mediave sociale, familjet tani duhet të përballen edhe me rregullat ndonjëherë të More...

By Albpress News On E premte, Gusht 17th, 2018
0 Comments

Mësoni si të fshini përgjithmonë llogarinë e Facebook-ut!

Çaktivizimi i Facebook është mjaft i lehtë dhe pa dhimbje. Nëse e bëni këtë, afati kohor dhe informacione të tjera do të zhduken nga Facebook – por vetëm derisa ta riaktivizoni llogarinë tuaj. Po, More...