Kjo është videoja më e klikuar në historinë e Facebook-ut

Nëse kishit menduar se videoja më e klikuar në historinë e rrjetit social do të tregonte ndonjë çmenduri, apo diçka tejet të pazakontë, e keni gabim. Mesa duket, pjesa më e madhe e përdoruesve të Facebook-ut kanë një të përbashkët: Rrëmujën në shtëpi, pasi video me 330 milionë klikime tregon pikërisht se si të organizoni gjithçka More...

by Albpress News | Published 1 ditë ago
By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Hackerat/ Faqja më e rëndësishme e shërbimeve në Shqipëri u sulmua 2.5 milionë herë

Sulmet kibernetike nuk janë diçka e pazakontë sot. Mijëra faqe të rëndësishme të institucioneve ndërkombëtare, kombëtare apo edhe bizneseve bëhen pre e këtyre sulmeve çdo ditë dhe jo të pakta janë More...

By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Ekspertët japin alarmin: Hiqni dorë menjëherë nga Facebook…

Shkencëtarët besojnë se kanë arritur të gjejnë arsyen përse njerëzit shohin gjatë gjithë kohës rrjetin social Facebook. Gjithçka, sipas tyre, ndodh sepse i bën të ndihen mirë. Edhe të parit diçka More...

By Albpress News On E diel, Korrik 8th, 2018
0 Comments

Varësia nga telefonat ndikon në sjelljet e këqija të fëmijëve

Prindërit që kanë një varësi ndaj telefonave celularë mund të fajësohen për sjelljen e këqija të fëmijëve tyre, tregojnë studimet. Shkencëtarët kanë zbuluar një trend midis përdorimit të tepruar More...

By Albpress News On E diel, Korrik 8th, 2018
0 Comments

Sensorët e gjurmëve të gishtërinjve do të matin temperaturën

Një grup ekspertësh nga Koreja e Jugut njoftoi se kanë zhvilluar një sensor fleksibil dhe transparent të gjurmëve të gishtërinjve për elektronike që mund të masë presionin dhe temperaturën. Sensorët More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 7th, 2018
0 Comments

Shkencëtarët po përdorin diamante për të dërguar mesazhe sekrete

Interneti u ndërtua nëpërmjet një rrjeti të gjerë të telave të bakrit. Në të ardhmen, mund të jenë diamante. Studiuesit në Universitetin Princeton po krijojnë diamante që, ata mendojnë, do të jenë More...

By Albpress News On E premte, Korrik 6th, 2018
0 Comments

Mos përdorni emojis në email të punës, ja shkaku…

A keni vendosur ndonjëherë ’emojis’ në emailin tuaj të punës? Nëse po, ndaloni që tani përdorimin e tyre. Përdorimi i fytyrave të qeshura ju bën të dukeni jo në rregull. Nëse vendosni emoji More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 5th, 2018
0 Comments

Facebook do të transmetojë live ndeshjet e kampionatit…

Teknologjia duket se sa vjen edhe futet më shumë në botën e futbollit. Çdo ditë po krijohen metoda të reja. Risia më e fundit është futja e rrjetit social “Facebook” në rrjetin e transmetimi “live” More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 4th, 2018
0 Comments

Ngrohja globale shkrin fytyrën e Trump në akullnajë

Projekti Trumpmore kërkon të dëshmojë ngrohjen globale në një mënyrë monumentale. Organizata joqeveritare Finlandeze Melting Ice ka në plan të krijojë një skulpturë 35 metra të lartë dhe 20 metra More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 4th, 2018
0 Comments

“Google” pranon, email-et lexohen nga palë të treta

“Google” ka konfirmuar se email-e private të dërguara dhe të marra nga përdorues të “Gmail”-it, ndonjëherë, mund të lexohen nga persona të tretë, zhvillues aplikacionesh. Personat që kanë lidhur More...