Kampionët s´mund të gabojnë më…

Kampionët në fuqi të botës shiheshin si favoritë para fillimit të Botërorit, por kjo ka ndryshuar pas ndeshjes së parë të grupit, me ekipin e Joachim Low që është mundur 1-0 nga Meksika. Mbrojtja, zakonisht e pakalueshme, e gjermanëve është vënë në vështirësi nga meksikanët të cilët mund të kishin marrë një fitore më të More...

by Gjergji | Published 1 ditë ago
By Gjergji On E shtunë, Qershor 23rd, 2018
0 Comments

Shaqiri poston foton e re në Insta Story, ja si ia mbyll gojën serbëve

Xherdan Shaqiri ka reaguar pas akuzave nga mediat serbe për flamurin e Kosovës të stampuar në këpucët e tij. 26-vjeçari nga Gjilani ka publikuar një fotografi të re në Insta Story. Serbia ka paralajmëruar More...

By Gjergji On E shtunë, Qershor 23rd, 2018
0 Comments

Golat e Xhakës dhe Shaqirit/ BBC: Festime të çmendura dhe emocionale…

Me fitoren e djeshme kundër Serbisë, Zvicra ka bërë një hap të madh përpara drejt kalimit të fazës së grupeve, në Kupën e Botës “Rusia 2018”. Golin e fitores për helvetikët e realizoi, Xherdan More...

By Gjergji On E shtunë, Qershor 23rd, 2018
0 Comments

Golat e Shaqirit e Xhakës, ja çfarë shkruan gazeta amerikane

New York Times ka publikuar lajmin e fitores së Zvicrës ndaj Serbisë bashkë me një fotografi kryesore të Xherdan Shaqirit, i cili bën shqiponjën pas shënimit të golit. “Ishte taka e djathtë e Shaqirit More...

By Gjergji On E shtunë, Qershor 23rd, 2018
0 Comments

Dy shqiptarë, dy gola, dhe rusë e serbë bashkë kundër tyre…

“Nga të gjithë lojtarët, duhej të ishin ata. Papritmas, në minutën e fundit, Xherdan Shaqiri po shkëputej, serbët po e ndiqnin por pa qenë në gjendje ta kapnin para se ai ta çonte topin nën këmbët More...

By Gjergji On E shtunë, Qershor 23rd, 2018
0 Comments

Shaqiri: Ja pse festova me shqiponjë shënimin e golit ndaj Serbisë…

Xherdan Shaqiri, i lojtari më I mirë në ndeshjen Zvicër-Serbi, në një deklaratë pas takimit të fituar nga helvetikët me rezultatin 2-1, ka anashkaluar polemikat në lidhje me festimin e tij, duke treguar More...

By Gjergji On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

FOTO/ Shaqiri e Xhaka mundën Serbinë, ja reagimet e Ramës dhe Berishës

Festa në radhët e tifozëve të Zvicrës ka qenë e madhe këtë mbrëmje pas fitores 2-1 ndaj Serbisë. Festa u përcoll edhe tek shqiptarët duke mbështetur 4 lojtarët tanë, dy prej të cilëve i dhanë edhe More...

By Gjergji On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

Zvicër-Serbi, Shaqiri shpallet njeriu i ndeshjes

Xherdan Shaqiri është shpallur lojtari i ndeshjes në fitoren 2-1 të Zvicrës ndaj Serbisë. Skuadra helvetike ka shënuar fitoren e artë në Kupën e Botës, duke mposhtur me përmbysje Serbinë në Grupin More...

By Gjergji On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

VIDEO/ Shqiptarët mposhtin Serbinë, Shaqiri e Xhaka festojnë me shqiponjën…

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, mundin Serbinë! Dy shqiptarët që luajnë për Zvicrën ishin protagonist në fitoren e ekipit helvetik përballë serbëve, në një ndeshje që u parapri nga polemika të shumta. Falë More...

By Gjergji On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

Kanguri habit se si e parashikon sfidën Zvicër – Serbi!

Kanguri i quajtur Zhozefina ka parashikuar se si mund të përfundojë ndeshja mes Zvicrës dhe Serbisë, ndeshja e 2-te grupit E në Kampionatin Botëror – “Rusia 2018”. Kanguri Zhozefina ka parashikuar se More...

Albpress Lajme

Albpress Lajme