Kupa e Botës 2018: 4 momentet më të mira

Tashmë ka përfunduar Kupa e Botës, e mbajtur në Rusi, nga data 14 qershor deri më 15 korrik. Fitues i këtij kompeticioni është Franca, e cila mposhti Kroacinë me rezultat 4-2, e ku ky trofe është vetëm i dyti për ‘Gjelat’. Ky turne ka dhuruar mjaft çaste dramatike dhe të pa pritura. Duke filluar nga golat e bukur, autogolat, penalltitë, More...

by Albpress News | Published 17 minuta ago
By Albpress News On E martë, Korrik 17th, 2018
0 Comments

Neymar dhe Hazard te Real Madrid? Ja si përgjigjet Perez…

Skuadra e Real Madrid nuk e ka ndërmend të bëjë ndonjë transferim “bombë” gjatë afatit të verës. Pas largimit të Cristiano Ronaldos në drejtim të Juventusit, klubi madrilen u mendua se do të kërkojë More...

By Albpress News On E martë, Korrik 17th, 2018
0 Comments

Courtois nuk e duronte festën e francezëve, nuk zbret në fushë për të marrë titullin e portierit më të mirë

Portieri i Chelseat, Thibaut Courtois ka treguar se pse nuk ka qenë për të marrë trofeun e portierit më të mirë të botërorit. Belgu ka pohuar se nuk ka mundur ta durojë ngritjen e trofeut më të çmueshëm More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Qëlloi gjashtë rezultate dhe me 1.5 euro fitoi shumën marramendëse

Botërori nuk ka gëzuar vetëm tifozët francez dhe skuadrën e tyre që u shpallën kampion Bote përsëri pas 20 vitesh. Edhe bastexhinjtë kanë përfituar nga “Russia 2018”. Lizi nga East Sussex, More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Ronaldo: Dua t’i tregoj italianëve nivelin tim

Cristiano Ronaldo, prezantohet te Juventus. Ylli portugez është pritur në mënyrë madhështore dhe ka synime të jashtëzakonshme me “Zonjën e Vjetër”. Ai pas disa vitesh u largua nga Real Madrid, skuadër More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Si dështuan Bankat e Investimeve për të parashikuar fituesin e Kupës së Botës

Në vitet e fundit, ‘evangjelistët’ e teknologjisë kanë përdorur fuqinë e të dhënave për të parashikuar të ardhmen dhe për të marrë vendime të rëndësishme për gjithçka, nga ekonomia, në punën More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

FOTO/ 500 mijë francezë presin ekipin kombëtar në Champ Elysee

Rreth 500 mijë francezë mbushën Champs-Elysee pasditen e së hënës, ku pritën heronjtë e tyre, të cilët rikthyen në Francë Kupën e Botës pasi mundën Kroacinë 4-2 në finalen e Botërorit një ditë More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Kombëtarja kroate kthehet në Zagreb, ja pritja që i rezervohet

Kombëtarja e Kroacisë është kthyer në Zagreb me statusin si nënkampione bote në përfundim të “Rusia 2018”. Dhe natyrisht që nuk mund të mungonte pritja e ngrohtë e tifozëve në aeroport. More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Fakte interesante nga Botërori që ndoshta nuk i dini…

Finalja e Rusi 2018 mes Francës dhe Kroacisë ka qenë një ndeshje shumë e veçantë, por mbi të gjitha ka dhuruar disa statistika e kuriozitete të rralla. Këto janë faktet e çuditshme që kanë të bëjnë More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Pasi shpallet kampion bote, Kylian Mbappe flet për Real Madridin

Kylian Mbappe u përzgjodh lojtari i ri më i mirë i botërorit. Menjëherë pasi mori çmimin, ai u shfaq përpara mediave për të treguar emocionet e përjetuara. ”Jam shumë i lumtur. Rruga ishte e gjatë, More...