Mesatarja 7 për degët e mësuesisë, Nikolla: S’mund të lemë të dobëtit të japin mësim

Një ditë pas zyrtarizimit nga qyteti i Fierit të vendosjes së mesatares 7 për degët e mësuesisë, ministrja e Arsimit Lindita Nikolla takimin e parë informues e filloi me maturantët e këtij qyteti. Në këtë takim në Gjimnazin “Janaq Kilica” me maturantët më të mirë të Fierit, ministrja Nikolla theksoi se reforma tërësore në More...

by Gjergji | Published 4 orë ago
By Gjergji On E mërkurë, Prill 18th, 2018
0 Comments

Akuzohet per shperdorim detyre, Koni i hapur për hetim. Kërkon dhe tenderat e Dhori Kules

Rektori i Universitetit të Tiranë ka reaguar në lidhje me hetimin e nisur nga Prokuroria kundër tij për akuzën e shpërdorimit të detyrës, për të cilën Mynyr Koni shprehet se e mirëpret. Por përveç More...

By Gjergji On E martë, Prill 17th, 2018
0 Comments

Matura shtetërore ndryshon sërish! Hiqet një provim, por shtohet vështirësia

Ndryshimet në kurrikulat shkollore do të çojnë edhe në ndryshime të maturës shtetërore. Ky është viti i fundit që maturantët do të japin 2 provime me zgjedhje dhe 3 të detyruara, pasi vitin e ardhshëm, More...

By Gjergji On E martë, Prill 17th, 2018
0 Comments

Mësuesja e biokimisë rreh nxënësen, ajo e letërsisë: Shqipëria popull prostitutë

Sot në emisionin “Stop” u transmetuan disa video që tregojnë realitetin e padenjë të auditoreve në institucionet tona të arsimit. Mësuesja e biokimisë në gjimnazin “28 Nëntori” në Burrel, Flutura More...

By Gjergji On E mërkurë, Prill 11th, 2018
0 Comments

U çonte video të turpshme nxënësve, kush është mësuesi pervers (VIDEO)

Vetëm pak ditë nga denoncimi i një anëtari të PS-së dhe ish-polici në Shkodër, i cili i çonte foto nudo një studenteje, një tjetër skandal më i rëndë është publikuar ditën e sotme nga ish-kryeministri More...

By Gjergji On E premte, Prill 6th, 2018
0 Comments

Dhjetë misteret më të mëdha historike

Që kur filloi bota, ne kemi qenë të rrethuar nga mistere. Disa janë zgjidhur nga shkenca, por të tjerë mbeten të pashpjegueshëm dhe mund të mbeten të pazgjidhur përgjithmonë. Disa janë po aq të lashtë More...

By Gjergji On E martë, Mars 27th, 2018
0 Comments

Keni ende një “Nokia 3310”? Mund të fitoni deri në 2000 euro

Nëse keni ende një telefon “Nokia3310” apo një playstation të vjetër në shtëpi mund të mërrni deri në 2 mijë euro, kështu që kontrolloni me kujdes bodrumin. I pashkatërrueshmi Nokia 3310 More...

By Gjergji On E enjte, Mars 22nd, 2018
0 Comments

E diplomuar në Holandë dhe Angli, ministria e Arsimit nuk i njeh anglishten

Juna Musa është një studente shqiptare e cila ka studiuar për mjekësi jashtë Shqipërisë në Holandë dhe Angli. Ajo është rikthyer për të bërë specializimin në vendin e saj, por ministria e Arsimit More...

By Gjergji On E mërkurë, Mars 14th, 2018
0 Comments

Vdes Stephen Hawking

Fizikanti i njohur botëror Stephen Hawking ka vdekur në moshën 76 vjeçare. Ai vdiq në paqe në shtëpinë e tij në Kembrixh në orët e hershme të së mërkurës, tha familja e tij. Stephen ishte i njohur More...

By Gjergji On E martë, Mars 13th, 2018
0 Comments

Kërkoni një bursë në SHBA, ja si mund të përfitoni

Ambasada amerikane në Tiranë shpall një konkurs të rëndësishëm. Të gjithë profesionistëve në Shqipëri u bëhet thirrje të aplikojnë për bursë 42 ditore në SHBA. Programi përkon me shkëmbimin e More...