Category Politics Archives - Page 2 of 846 -Albpress Daily News

Vasili sulmon Arta Markun: Deklarata, diarre rilindase

Petrit Vasili, kreu i Grupit Parlamentar të LSI, ka reaguar ashpër lidhur me situatën e krijuar në organin e akuzës dhe vendimin e Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku, për hetim administrativ ndaj 10 prokurorëve të Krimeve të Rënda. Vasili shkruan se Markut nga njëra anë nuk ja mban të hetojë Kryeministrin Rama për audio-përgjimin More...

by Albpress News | Published 20 orë ago
By Albpress News On E premte, Shtator 21st, 2018
0 Comments

Kryeprokurorja Marku ka një sqarim për qytetarët: Ja ç´po ndodh në Prokurori, dosjet Tahiri dhe…

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, lidhur me përplasjet e fundit në organin e akuzës dhe akuzat e ndërsjellëta mes saj dhe një grupi prej 10 prokurorësh të Krimeve të Rënda. “Prokurorët More...

By Albpress News On E premte, Shtator 21st, 2018
0 Comments

Opozita kallzon penalisht Arta Markun: Me veprime aktive ka shkaktuar pasoja të rënda…

Opozita padit kryeprokuroren Arta Marku për largim të paligjshëm të prokurorëve që hetojnë ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, me qëllim mbylljen e hetimit ndaj tij. Ne emër të opozitës, kallëzimin More...

By Albpress News On E premte, Shtator 21st, 2018
0 Comments

Basha zbulon se shkëmbimin e territoreve Kosovë-Serbi e mbështesin 5 banda kriminale

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zbuliar se shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë e mbështesin 5 banda kriminale në veri dhe në jug të lumit Ibër. “Propozimi për shkëmbimin More...

By Albpress News On E premte, Shtator 21st, 2018
0 Comments

Batutat/ Rama: Po të bëhen zgjedhjet sot, fitojmë më shumë. Propozimi i PD, palaçollëk…

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin “Opinion” e ka quajtur si palaçollëk propozimin e PD-së për vetingun e politikanëve. Rama tha se nuk mund të hiqen politikanët nga jeta parlamentare vetëm More...

By Albpress News On E premte, Shtator 21st, 2018
2 Comments

VIDEO/ Basha: Paratë e drogës po pastrohen në ndërtim, bixhozit iu ulën taksat…

Kreu demokrat Lulzim Basha ka artikuluar akuza të ashpra ndaj qeverisë pvr lidhjet e saj me krimin. Basha mori pjesë në konferencën ballkanike që zhvillohet në Tiranë, ku theksoi kapjen e qeverisë nga krimi, More...

By Albpress News On E premte, Shtator 21st, 2018
0 Comments

Deputeti i PD: Arrestohen ekipet mjekesore, bandat qarkullojne lirshem…

Deputeti i PD-se, Tritan Shehu, ka reaguar lidhur me arrestimet e ekipit mjekesor ne spitalin e Shkodres. Sipas Shehut, “ne Shkoder arrestohet si “kriminele” personeli mjekesor i hemodinamikes…,ndersa bandat More...

By Albpress News On E premte, Shtator 21st, 2018
0 Comments

Bylykbashi: Ligji i Teatrit vdiq, Presidentit po i shkon i njejti ligj…

Oerd Bylykbashi, deputet i PD, ka reaguar lidhur me ligjin e miratuar nje dite me pare nga Kuvendi per Teatrin. Ne kete menyre qeveria i ka hapur rrugen shembjes se godines aktuale te Teatrit, ndersa ka çelur proçeduren More...

By Albpress News On E premte, Shtator 21st, 2018
0 Comments

Manjani sfidon Ramën: Çoje vendin drejt zgjedhjeve të parakohshme, ose mos shit p….

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka sfiduar Kryeministrin Edi Rama, për të çuar vendin drejt zgjedhjeve të parakohshme. Rama deklaroi dje në emisionin Opinion se nëse zgjedhjet bëhen sot, atëherë More...

By Albpress News On E premte, Shtator 21st, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 21 shtator 2018, ja çfare pritet

E Premte, 21 Shtator, vendi ynë do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike pra me kthjellime dhe shtim të vranësirave deri mesatare në zonën e Ultësirës Perëndimore. Era do të jetë e lehtë me More...