“Akademia e 100 fshatrave”, Rama: Synojmë të nxjerrim nga varfëria…

Projekti i 100 fshatrave do të thotë kthim i tyre në destinacione të mirëfillta turistike dhe agroturizmi është një mundësi për të dalë nga varfëria. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama në aktivitetin për firmosjen e marrëveshjes së bashkëpunimit me botën universitare. “Ne këto 100 fshatra do i kthejmë në destinacione të More...

by Albpress News | Published 14 orë ago
By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Drejtori i hipotekës refuzon të japë informacion mbi pronësinë te Teatri Kombëtar…

Kreu i hipotekës, Valdin Pjetri, ka refuzuar sot të informojë Kuvendin për pronësinë në zonën e Teatrit dhe rreth tij. Ai nuk i dha përgjigje kryetares së Komisionit parlamentar të Medias, Albana Vokshi, More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Arkinë online për viktimat e krimeve të komunizmit…

Konferenca ndërkombëtare “Zbardhja e krimeve të komunizmit në epokën dixhitale” publikoi sot në Tiranë një platformë online për viktimat e komunizmit, kujto.al. Platforma do të ketë një informacion More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Manjani ka një paralajmërim të fortë: Po rikthehemi te piramidat financiare, fundi i tmerrshëm…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka dhënë sot alarmin se ekonomia dhe financat shqiptare po rikthehen tek piramidat famëkeqe që shkaktuan vitin 1997. ”Ekonomia informale me para droge është njësoj More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Rama po i godet me thikë pas shpine shqiptarët, alarmi nga Kokëdhima

Përmes një deklarate për shtyp në emër të Partisë “Zgjidhja” Koço Kokëdhima ka denoncuar rrezikun e ri që i kanoset Shqipërisë, lidhur me ndarjen e kufirit detar dhe specifikisht çështen e Zonës More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Bie një tjetër anëtar i Kushtetueses, problem pasuria dhe kontakte me persona të inkriminuar

KPK-ja vendos të shkarkojë nga detyra gjyqtarin e Kushtetueses, Gani Dizdari. Ky i fundit pati probleme, sipas KPK-së, për sa i përket pasurisë dhe integritetit të figurës. Trupa gjykuese vlerësoi se gjyqtari More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Ligji për Magjistratët, PS shpreson te votat e opozitës/ Ja çfarë pritet të ndodhë në Kuvend…

Kuvendi do të mblidhet sot në seancë plenare, ndërsa një nga pikat e rendit të ditës është edhe votimi i ligjit për Magjistratët e rinj. Ky ligj ishte në rendin e ditës për t´u miratuar në seancën More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Anëtari i Gjykatës së Lartë në sitën e Vetting, ja si ka ndryshuar pasuria …

Artan Zeneli është anëtari i tretë i Gjykatës së Lartë që përballet me procesin e vetingut, pas Edmond Islamajt dhe Tom Ndrecës. Ai është gjithashtu pjesë e listës prioritare të vetingut, pasi kandidon More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

FOTO/ Faqet e para të shtypit të ditës, 16 korrik 2018…

Këto janë titujt kryesorë të gazetave të datës 16 Korrik 2018.  More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Ligji për magjistratët, PS fton opozitën për bashkim votash

Partia Socialiste, një ditë para seancës së Kuvendit, ku në rend dite është votimi i ligjit për magjistratët e rinj, ka ftuar opozitën për bashkimin e votave. Ftesa në drejtim të opozitës është bërë More...