Kukan: Duhen më shumë rezultate në luftën kundër korrupsionit

Eurodeputeti dhe anëtar i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian, Eduard Kukan ka përshëndetur rekomandimin e Komisionit Europian për çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Në një prononcim për ATSH, eurodeputeti Kukan shprehet se, “Unë e mirëprita dhe mbështes rekomandimin e Komisionit për të More...

by Gjergji | Published 1 orë ago
By Gjergji On E diel, Prill 22nd, 2018
0 Comments

Berisha: Çfarë fshihet prapa fushatës së fundit të sulmeve të ulta të llum-kazanit!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një reagim të gjatë ditën e sotme lidhur me sulmin që i është bërë një deputetit të rëndësishëm gjerman, të partisë së kancelares Angela Merkel, nga disa More...

By Gjergji On E diel, Prill 22nd, 2018
0 Comments

Ministrja e Ramës shpërfytyron himnin kombëtar, reagimet shpërthejnë rrjetin… (VIDEO)

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka postuar në rrjet një video me versione të hymnit kombëtar, por që ka shkaktuar reagime të ashpra të qytetarëve. Mes komenteve të shumta, qytetarët shkruajnë se More...

By Gjergji On E diel, Prill 22nd, 2018
0 Comments

“Pamje fantastike nga stadiumi Arena Kombëtare”, komentuesit: Mirëmëngjes Ed kulla!

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka preferuar që t’ju thotë shqiptarëve Mirëmëngjes me punimet që po behën për ndërtimin e stadiumit të ri, Arenës Kombëtare. Por, komentuesit i kanë kujtuar kullën More...

By Gjergji On E diel, Prill 22nd, 2018
0 Comments

Ndryshimet në statut, përjashtohen dhëndri i Berishës dhe 24 figura nga Kryesia e PD

Paketa me ndryshimet në statutin e Partisë Demokratike, përpos përfshirjes së Jozefina Topallit në Këshillin Kombëtar dhe ndryshimin e rregullave për zgjedhjen e kandidatëve për deputetë dhe kryetar More...

By Gjergji On E shtunë, Prill 21st, 2018
0 Comments

Pse nuk ishte Berisha në Këshillin Kombëtar të PD? Harxhi: Do bëhej palë, prandaj nuk erdhi

“Ishte farsë”. Kështu e ka quajtur Edit Harxhi, anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD mbledhjen e të premtes, ku u miratua edhe statuti i ri i partisë. Ajo ka zbardhur detaje nga mbledhja me dyer të mbyllura, More...

By Gjergji On E shtunë, Prill 21st, 2018
0 Comments

Aleati sulmon kritikët e Bashës: Fshiheshit poshtë Berishës e parfumoseshit me po***et e tij!

​ Nuk është kursyer në akuza dhe fjalor të fortë ndaj kritikëve të Bashës, njëri prej aleatëve kryesorë të opozitës shqiptare. Kreu i PDK-së Nard Ndoka madje ka shpërthyer në akuza drejtuar Topallit, More...

By Gjergji On E shtunë, Prill 21st, 2018
0 Comments

“Paaftësia e Ramës i solli vendit një të mirë! Kryeministri e kuptoi vonë që i erdhi fundi”

Ardhja e Ramës në pushtet si kryeministër ishte një moment absurd historik, në kushtet kur vetë ky njeri nuk ka lidhje me politikën e aq më tepër me qeverisjen… por “historia” e kërkoi që ky More...

By Gjergji On E shtunë, Prill 21st, 2018
0 Comments

“Shpërthen” Topalli ndaj Bashës: Hileqar, duhet të largohesh nga drejtimi i partisë

Dje në mbrëmje u mbajt Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike, aty ku pas 4 orësh debate u vendos që të miratohen edhe ndryshimet në statutin e ri. Si përfundim u vendos që kryetari të mos shkarkohet More...

By Gjergji On E shtunë, Prill 21st, 2018
0 Comments

Basha: Me paratë e krimit të Tahirit dhe Veliajt, Rama sulmon deputetin gjerman

Në një dalje për mediat, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dënoi atë që ai e quan sulm ndaj deputetit gjerman. Sipas Bashës, Rama në vend që të reflektojë për kritikat e drejta të Gunther Krichbaum, More...