Category Photos Archives -Albpress Daily News

Nga FBI e DEA tek Kryeministri austriak/ PD çon dosjen e vëllait të Fatmir Xhafajt…

Partia Demokratike ka informuar kryeministrat e huaj, zyrtarë të lartë, Departamentin Amerikan të Shtetit, FBI, ministrinë e Jashtme të Britanisë dhe gjithë institucionet e rëndësishme për dosjen e vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, dënuar nga gjykata e kasacionit në Itali, si pjesë e një bande ndërkombëtare të drogës, More...

by Albpress News | Published 3 muaj ago
By Albpress News On E hënë, Shkurt 19th, 2018
0 Comments

20 shkurti dhe rënia e bustit të Enver Hoxhës, del foto e papublikuar më parë

Rënia e bustit të Enver Hoxhës nuk mund të harrohet nga asnjë nga ata që ditën e 20 shkurtit të vitit 1991 ishin në shesh, por dhe të tjerë që e panë nga televizioni. Sot historiani Kastriot Dervishi More...

By Albpress News On E hënë, Dhjetor 4th, 2017
0 Comments

Nuk e kishim parë KURRË kështu Ambasadorin Donald Lu!

Dihet se Ambasadori i SHBA-ve Donald Lu është dhe i vetmi përfaqësues i Amerikës në Shqipëri i cili arrin të flasë shqip dhe të komunikojë drejtpërdrejt me qytetarët shqiptarë që nuk njohin gjuhën More...

By Albpress News On E shtunë, Nëntor 11th, 2017
0 Comments

Nishani në krye të PD? Ish- Presidenti jep përgjigje definitive

Prej kohësh tashmë ka qarkulluar në media teza se Bujar Nishani do t’i drejtohej luftës për postin e kreut të Partisë Demokratike menjëherë pas përfundimit të mandatit në krye të shtetit. Edhe pse More...

By Albpress News On E hënë, Tetor 23rd, 2017
0 Comments

Rama tallet LIVE me ministrin e tij, Balla i mban “iso”

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla çeli këtë të hënë mbledhjen ku socialistë do të diskutonin për fatin e deputetit të tyre Saimir Tahiri, përballë një kërkese të Prokurorisë More...

By Albpress News On E diel, Gusht 27th, 2017
0 Comments

Edi Rama shpalli qeverinë, ja si reaguan ministrat e rinj (foto)

Kryeministri Edi Rama, ashtu sikundër pritej, shpalli në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së, përbërjen e kabinetit qeveritar. Pavarësisht surprizave që priteshin, Rama i dha fund pikëpyetjeve, që More...

By Albpress News On E martë, Qershor 27th, 2017
0 Comments

Rama elozhe Ruçit: Shkove në betejë i 9 dhe u ktheve vet i 10

Gjatë fjalimit të fitores kryesocialisti Edi Rama i kushtoi një falenderim të madh skuadrës së PS-së në qarkun e Fierit, e cila korri një sukses të madh duke marrë 10 mandate deputetësh. Rama falënderoi More...

By Albpress News On E premte, Qershor 23rd, 2017
0 Comments

Përplasja PD-PS në Ministrinë e Arsimit, DAP rikthen në punë Plarent Ndrecën

Përplasjes mes Ministres Tenike të PD-së Mirela Karabina dhe Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit i ka ardhur fundi, me fitoren e Plarent Ndrecës. Departamenti i Administratës Publike ka More...

By Albpress News On E premte, Qershor 9th, 2017
0 Comments

Vlerësimet e Ramës/Trump në hallet e veta, Merkel e jashtëzakonshme

Kryeministri Edi Rama në emisionin Zonë e Lirë ka pohuar se impaktin më të madh emocional ia ka dhënë ish-Presidenti i SHBA-së, Barack Obama. Rama është pyetur për disa nga liderët botërorë, ndërsa More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 3rd, 2017
0 Comments

Basha-Metës: Merre me qetësi, në 25 qershor të falimenton SHPK-ja

Kreu demokrat Lulzim Basha sulmoi serish nga Kruja Levizjen Socialiste per Integrim, duke e cilesuar ate nje SHPK. Basha ironizoi ish kreun e LSI-se, Presidentin e zgjedhur, Ilir Meta, i cili, sipas tij, duhet t’a More...