Kursi i këmbimit/ Euro dhe dollari, vijojnë rritjen…

Në tregun valutor vendas euro edhe gjatë kësaj jave vazhdon të jetë në rritje. Sot ditë e hënë blihet me 128 lekë dhe shitet me 130 lekë. Dollari amerikan blihet sot me 108.80 lekë dhe shitet me 110 lekë, në nivele më të forta se javën e kaluar. Edhe Paundi britanik, i vlerësuar me gati 4 për qind, blihet sot me 146 lekë dhe shitet More...

by Gjergji | Published 2 javë ago
By Gjergji On E shtunë, Qershor 9th, 2018
0 Comments

Të hënën 1.4 miliardë lekë hidhen në qarkullim

Ditën e hënë, në tregun e këmbimit valutor do të hidhen në qarkullim 14.5 miliardë Lekë. Në një dokument ekskluziv, autoritetet publike i kanë kërkuar Bankës Europiane për Rindërtim e Zhvillim që More...

By Gjergji On E premte, Qershor 8th, 2018
0 Comments

Nis fundosja e lekut, Euro shënon rritjen historike

Monedha e përbashkët ka shënuar një rritje të fortë sot në tregun e brendshëm. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 127.58 lekë, me një rritje prej 2.33 lekësh More...

By Gjergji On E mërkurë, Qershor 6th, 2018
0 Comments

Ja sa do paguhen gjyqtarët dhe prokurorët që kalojnë Vettingun

Shtatë gjyqtarët dhe prokurorët, të cilët kanë kaluar deri tani rrjetën e trefishtë të Vetingut, duke u konfirmuar në detyrë, do të shpërblehen nga shteti shqiptar. Subjektet e konfirmuara në detyrë More...

By Gjergji On E martë, Qershor 5th, 2018
0 Comments

Shqiptarët nuk përballojnë dot ngrohjen, pushimet, mishin…

Nga mundësia e të ushqyerit mirë, ngrohja e shtëpive, pushimet dhe deri tek blerja e rrobave të reja, është një listë e gjatë e gjërave që ne shqiptarët nuk mund të përballojmë dot. Në listën More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 4th, 2018
0 Comments

Eksperti: Ja pse euro po humbet terren ndaj lekut

Të paktën edhe për 3-4 muajit në vijim euro do të vijojë të jetë i dobët kundrejt lekut shqiptar. Eksperti i ekonomisë, Ardian Civili i ftuar në studion e lajmeve të Ora News analizoi shkakun kyresor More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 4th, 2018
0 Comments

Euro sërisht në pikiatë, ja shkaku kryesor sipas ekspertëve

Euro ka shënuar një tjetër rënie në tregun vendas, duke vijuar kurbën ulëse të nisur rreth dy muaj më parë. Një euro këmbehet sot me 124.7 lekë. Euro po luhatet ne nivelet më të ulëta që nga viti More...

By Gjergji On E shtunë, Qershor 2nd, 2018
0 Comments

Rënia e Euros, ja si po helmohet ekonomi shqiptare

Niveli më i ulët që ka njohur këmbimi i Euros këtë fundjavë vitet e fundit është komentuar dhe nga ish-Kryeministri Sali Berisha. Ai bën përgjegjës qeverinë, të cilën e quan narko-shtet. Kjo rënie More...

By Gjergji On E shtunë, Qershor 2nd, 2018
0 Comments

Euro apo Lekë/ Kërkon të blesh shtëpi, ja si të leverdis më mirë kredia…

Nëse ke vendosur të blesh një shtëpi që kushton 75 mijë euro dhe banka të financon deri në 70% të shumës, pra 52,500 euro, dilema e shumëkujt është se në çfarë monedhe duhet ta marrë kredinë, nëse More...

By Gjergji On E enjte, Maj 31st, 2018
0 Comments

Zbuloni profesionet më fitimprurëse, ja cilët u paguan më shumë…

Nëse jeni në kërkim të një pune që paguhet mirë, bankat dhe shoqëritë e sigurimit do të ishin idealet. Sipas të dhënave të INSTAT, të përditësuara për 2017-n, “aktivitetet financiare dhe të sigurimeve” More...

Albpress Lajme

Albpress Lajme