Category Health & Fitness Archives - Page 2 of 31 -Albpress Daily News

Si të mbrohemi nga virozat verore?

Termi virozë shpesh përdoret për sëmundje më të shkurtra dhe më të lehta që shkaktojnë virusin, ose supozohet se janë shkaku i virusit. Dhimbja e fytit dhe temperatura, të vjella të shpeshta dhe diarre janë simptoma e virozave verore te fëmijët, kështu që ata duhet të pinë sa më shumë lëngje. Nëse fëmija është i sëmurë, More...

by Albpress News | Published 4 ditë ago
By Albpress News On E diel, Gusht 12th, 2018
0 Comments

Bota e futbollit në ankth, Ronaldo shtrohet urgjent në spital

Legjenda e futbollit, Ronaldo, është shtruar në spital në Ibiza që nga e premtja për shkak të një inflamacioni në mushkëri. Braziliani mbush 42 vjeç në muajin shtator dhe vazhdon të ketë probleme me More...

By Albpress News On E diel, Gusht 12th, 2018
0 Comments

Drama e lojtarit të Liverpoolit: A do të vdes nesër?

Jose Enrique ka zbuluar se ai ka frikë se do të ndahet nga jeta, teksa mbrojtës i Liverpool po vazhdon betejën me kancerin. Duke folur për “BBC Sportsworld”, 32-vjeçari tha: “Edhe pse doktori më ka More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Tre viktima në Greqi nga virusi agresiv

Tri persona kanë humbur jetën dhe 60 të tjerë janë infektuar nga virusi i Nilit Perëndimor në Greqi, sipas njoftimit të Qendrës së Parandalimit të Sëmundjeve Infektive në Athinë. Dy prej viktimave, More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

“Është shumë e vështirë”, rreziku nga virusi vdekjeprurës/ Pipero: Kujdes me higjienën…

Meningokoku ishte virusi vdekjeprurës i Meningitit i cili i mori jetën pak ditë më parë një vajze 17 vjeçare. Por, si duhet të mbrohemi nga kjo sëmundje dhe cilat janë shenjat e para të saj. Ndaj sëmundjes More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Këto 9 arsye shëndetësore do t’ju bëjnë të humbni peshë

Një bel i gjerë nuk do të thotë vetëm se yndyra e brendshme është nën lëkurë, apo është thellë brenda trupit tonë. Dhjami i trashë është i rrezikshëm, pasi që është i vendosur poshtë murit More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Ja ç´duhet te bejne meshkujt per te shpetuar nga kanceri i prostates…

Një studim i ri ka diçka interesante për të thënë për aktivitetin e preferuar të meshkujve para dushit: masturbimi i shpeshtë mund ta zvogëlojë dukshëm rrezikun e mashkullit për të zhvilluar kancer More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Si ta ndaloni gjakderdhjen për 10 sekonda

Nga prerjet e lehta në kuzhinë teksa gatuani e deri tek plagët e thella, ekziston një erëz “magjike” që do të ndalojë gjakderdhjen. Piper i kuq mund të ndalojë gjakderdhjen në më pak se një minutë More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 9th, 2018
0 Comments

KE nxjerr tjetër të dhënë trishtuese/ Të huajt dynden për këtë shërbim, shqiptarët…

Edhe pse Shqipëria është shndërruar në një destinacion për të huaj që kërkojnë të marrin shërbime dentare, vetë shqiptarët nuk mund t’i përballojnë ato. Sipas Anketës Europiane të Cilësisë More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Temperaturat e larta, fluks në urgjencën e Tiranës…

Temperaturat e nxehta në këto ditë gushti, por edhe shtimi i qarkullimit në rrugë ka rritur numrin e urgjencave mjekësore. Ndonëse një pjesë e kryeqytetasve janë zhvendosur në jug të vendit, pranë bregdetit, More...