Dikur në çadër, sot koordinatori i PD-së në krah të Veliajt

Edhe pse njihet si koordinator i PD-se, Ardian Isufi nuk ka hezituar që ditën e sotme të dalë në krah të kreut të Bashkisë së Tiranës, i cili mbolli pemë në lulishten e Akademia e Artave bashkë me disa artistë. Isufi është dekan i Fakultetit të Arteve të Bukura, dhe për ketë nuk ka nguruar që të jetë pjesë e rehabilitimit të More...

by Gjergji | Published 4 ditë ago
By Gjergji On E enjte, Shkurt 15th, 2018
0 Comments

Ditë proteste në parlament, banorët e Vërrisë kundër inceneratorit: Rama na mashtroi!

Këtë të enjte në parlament kanë protestuar dhjetëra qytetarë kundër qeverisë Rama. Fillimisht ish punonjësit e Bypass-it të Fierti e Vlorës, të cilët kërkojnë prej muajsh rrogat e tyre e më pas More...

By Gjergji On E mërkurë, Shkurt 14th, 2018
0 Comments

Borë dhe shi në gjithë vendin, nga nesër prisni dimrin e “vërtetë”

Teksa gjithë Shqipëria është përfshirë nga reshje të dendura shiu dhe borë, Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se sot pasdite deri nesër në mesditë priten reshje të dobëta, lokalisht deri mesatare More...

By Gjergji On E premte, Shkurt 9th, 2018
0 Comments

“Dacka” e FMN-së: Shqipëria, vendi me infrastrukturën më të dobët në Ballkan!

Vendet e Ballkanit Perëndimor mbeten dukshëm larg standardeve që ofron Bashkimi Europian lidhur me infrastrukturën. Nuk bëhet fjalë për një autostradë apo një aeroport më tepër por është një kombinim More...

By Gjergji On E enjte, Shkurt 8th, 2018
0 Comments

HEC-et në Osum, Klosi: Nuk ka shanse të ndërtohet

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi ka premtuar se nuk do të lejojë të ndërtohet hidrocentral në Kanionet e Osumit, projekt i cili prej ditësh është bërë publik në media. Në një ndërhyrje More...

By Gjergji On E enjte, Shkurt 8th, 2018
0 Comments

Ujëvarat bëhen hidrocentrale-Te kanionet e Osumit, ku do të ndërtohen HEC-et

Kamera e Top Channel ka shkuar në brendësi të kanionit të Osumit, tek ujëvara e Bigasit, një nga 3 ujëvarat që pretendohet të preket nga ndërtimi i dy HEC-eve në kanion. Kanioni ka një gjatësi prej More...

By Gjergji On E mërkurë, Shkurt 7th, 2018
0 Comments

Zbardhen vendimet/ KKT: Dy kulla të reja në qendër të Tiranës, ja ku dhe sa kate

Të paktën dy ndërtesa të larta do t’i shtohen shumë shpejt qendrës së Tiranës. Prej pak ditësh, në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Territorit është hedhur firma, që i hap rrugë nisjes së punimeve More...

By Gjergji On E mërkurë, Shkurt 7th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit, nesër priten reshje shiu dhe dëbore

Nesër priten reshje të dobëta në shumicën e qarqeve dhe mesatare në 3 qarqe të veriut, kryesisht pasdite, ndërsa priten edhe reshje dëbore në 800 m mbi nivelin e detit. Instituti i Gjeoshkencave njofton More...

By Gjergji On E hënë, Shkurt 5th, 2018
0 Comments

Reshjet e shiut sjellin probleme në rrugët e Verilindjes së Shqipërisë

Reshjet e shiut nuk kanë shkaktuar dëme vetëm në jug e juglindje të vendit. Në verilindje, kryesisht në Qarkun e Kukësit, rrugët janë mbuluar me gurë që kanë rënë nga malet. Janë shkarjet e 24 orëve More...

By Gjergji On E hënë, Shkurt 5th, 2018
0 Comments

Rruga e Arbrit, firmoset kontrata 240 milion euro për 20 KM

Brenda këtij viti nis puna për ndërtimin e Rrugës së Arbrit, një prej veprave më të rëndësishme në infrastrukturën e vendit e cila do të lidhë Tiranën me Dibrën në Maqedoni. Në mjediset e Ministrisë More...