Category Entertainment Archives - Page 2 of 61 -Albpress Daily News

70 % e të rinjve shqiptarë kërkojnë të emigrojnë drejt BE-së

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Rinisë, CRCA Shqipëri dhe ANYN (Rrjeti kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri) bënë publike Indeksin Kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri, i cili përmban vlerësimin që organizatat e shoqërisë civile në vend i kanë bërë punës së Qeverisë dhe Bashkive për zbatimin e Planit Kombëtar të More...

by Albpress News | Published 1 javë ago
By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Rrëfehet prostituta: Ja sa zgjat seksi me një djalë të ‘njomë’

Punonjësja e seksit Sarah Greenmore ka folur për atë që ndodh brenda dyerve të një shtëpie publike. Sarah është nga Nevada, SHBA dhe duke folur për klientët e saj atje, ka pranuar se ka shkuar edhe me More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Zgjedh aligatorin për foto të diplomimit

Një studente e kolegjit ka marrë guximin të bëjë fotografi të diplomimit me një kafshë të rrezikshme. Makenzie Noland nga Universiteti i Teksasit A & M vendosi të bëjë foto së bashku me një aligator More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

FOTO/Freskimi në liqenin Silbersee

Një pamje ajrore tregon njerëzit në një plazh në brigjet e liqenit Silbersee gjatë një vale të përhershme të ngrohjes mbi Evropën qendrore në Haltern, Gjermani. Fotoja është publikuar tek Zëri i Amerikës.  More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Akuzon dashnorin e gruas, fiton 8.8 milionë dollarë

Një gjyqtar në Karolinën e Veriut urdhëroi një burrë të paguante 8.8 milionë dollarë dëmshpërblim ndaj burrit, me gruan e të cilit kishte fjetur. Keith King paditi dashnorin e gruas së tij për shkatërrimin More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 6th, 2018
0 Comments

Një pamje e papërsëritshme, balena 40 tonëshe del në sipërfaqe

Duhet të jesh tepër me fat që të shijosh një spektakël të tillë, edhe pse paksa paksa e rrezikshme. Një çift balenash 40 tonëshe kanë dhuruar një spektakël që rrallë herë mund të shihet nga syri More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Delfinët dhurojnë spektakël në Vlorë…

Udhëtimi në det ka dhe surprizat e saj ku një prej tyre është dhe ndeshja me delfinë. Kjo surprizë i ka ndodhur dhe turistëve që udhëtonin me anijen Julka Unique. Çifti i delfinëve ka shoqëruar për More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

FOTO/ 23 vjeçarja në Londër, rrezikon shumë me gjoksin…

Ajo është e njohur për shijet e saj për stilin. Dhe Laura Crane, u sigurua që të gjithë sytë të ishin tek ajo, derisa u shfaq në Londër të dielën, shkruan Daily Mail. Ylli 23 vjeç i televizionit u More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

Si shpjegohet lidhja jonë me kafshët?

Nuk është e pazakontë të dëgjosh njerëz që flasin për lidhjen e fortë që kanë ata me kafshën e tyre. Kjo lidhje është veçanërisht e qartë në klinikën veterinare. Madje, është kjo arsyeja pse More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

Ruani fëmijët! Pas “balenës blu” shfaqet loja vdekjeprurëse “Memo”

Pas fenomenit “Balena blu”, një tjetër lojë vdekjeprurëse po përhapet me shpejtësi. Kjo lojë luhet nëpërmjet WhatsApp pasi kontaktohet nga vetë administratorët. Së pari, përdoruesit janë More...