Paloka-Ramës: Inatin e Europës, ia nxjerr qytetarëve. Të ka ardhur ngordhja

Nënkryetari i PD-së, Edi palooka, ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama përmes një postimi në rrjet. Paloka ka reaguar pas një video të publikuar, ku pretendohet se një qytetar i ka thënë Ramës të mos vjedhë, ndërsa ai e ka fyer dhe sharë me fjalor banal. “Kur inatin e Evropës ja nxjerr atyre që ta thonë në shqip se kush je. Kështu More...

by Gjergji | Published 1 ditë ago
By Gjergji On E shtunë, Qershor 23rd, 2018
0 Comments

FOTO/Rrufetë dëmtojnë nënstacionin elektrik, ja çka ndodhur në Kombinat

Nënstacioni TecKombinat është dëmtuar si pasojë e rrufeve të rëna gjatë natës. Për pasojë një pjesë e zonës së Kombinatit, zonë periferike e Tiranës, ka mbetur pa energji elektrike. Nga fotot shikohet More...

By Gjergji On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

VIDEO/ Kryebashkiakja e Sarandës humbet qetësinë, ja si komunikon me…

Kryetarja e Bashkisë së Sarandës, Floriana Koka, gjatë një takimi me disa prej shitësve ambulantë, të cilët e ushtrojnë aktivitetin e tyre në shëtitoren e qytetit, ka treguar se dhe ajo mund ta humbasë More...

By Gjergji On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

Vetingu, ja cilët janë 38 kandidatët për Komisionin e Vlerësimit

Ministria e Brendshme ka publikuar listën me 38 kandidatë, që do të përzgjidhen për të qenë pjesë e Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit, që do të verifikojë 300 drejtuesit e lartë të Policisë More...

By Gjergji On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

VIDEO/ Nuk respektojnë këmbësorët, policia “mbyt” me gjoba drejtuesit e mjeteve

Policia Rrugore e Tiranës ka aplikuar gjoba ndaj drejtuesve të mjeteve që nuk respektojnë kalimtarët, të drejtën e kalimit të këmbësorëve në vijat e bardha dhe për “shkelje” të sinjalizimit More...

By Gjergji On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

FOTO/ Kadeti shqiptar pranohet në Akademinë Ushtarake të West Point

Gjatë një ceremonie të mbajtur dje në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara, i Ngarkuari me Punë Ryan Roberts dhe Atasheu Amerikan i Mbrojtjes James Hilton i dorëzuan kadetit shqiptar Enea Hilaj, i cili shoqërohej More...

By Gjergji On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

Ja si parashikohet moti për fundjavën

Moti sot vijon me kthjellime dhe vranësira të herëpashershme, më të shpeshta gjatë mesditës kur priten shira të përkohshëm në veri dhe zonat lindore, si dhe reshje të izoluar në qendër e jug, njofton More...

By Gjergji On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

Si mund të merrni shtetësinë amerikane përmes prindit…

Avokati Kieran Both i është përgjigjur interesit të një shqitareje, e cila kërkon të dijë nëse mund të marrë shtetësinë amerikane, duke e përfituar atë nga i ati i saj. Përshëndetje Z. Both, Kam More...

By Gjergji On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

Paloka ironizon Ramën: Negociatat, ja pse Gjermania përveç ‘JO’, vuri edhe kushtet

Edi Paloka, nënkryetari demokrat i Kuvendit, përmes një komenti në rrjetet sociale, ironizon Kryeministrin Edi Rama, lidhur me negociatat, vendim që pritet të merret më 28-29 qershor në Samitin e BE në More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 21st, 2018
0 Comments

Letra e përbashkët/PD-LSI: Heqja e të drejtës së fjalës opozitës, fundi i parlamentarizmit

Drejtuesit e dy grupimeve parlammentare në opozitë, Edmond Spaho (PD) dhe Petrit Vasili (LSI) përmes një deklarate të përbashkët shprehet se votimi i maxhorancës për të ndërprerë diskutimet e opozitës, More...

Albpress Lajme

Albpress Lajme