Matura 2018/ Ja përgjigjet e sakta për provimet me zgjedhje

37 mijë maturantë në mbarë vendin iu nënshtruan provimit të fundit të Maturës Shtetërore 2018-të, atij të lëndëve me zgjedhje. Testi për secilin nga provimet me zgjedhje përmbante 20 pyetje, nga të cilat 10 pyetje ishin me përgjigje alternative dhe do të vlerësohen me 10 pikë, ndërsa 10 pyetje ishin me zgjidhje dhe do të vlerësohen More...

by Gjergji | Published 2 orë ago
By Gjergji On E enjte, Qershor 21st, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha: Gjermania e ka bërë të qartë, negociatat nuk hapen, Rama ka gënjyer

Shqipëria nuk i ka plotësuar kushtet për hapjen e negociatave, Edi Rama ka gënjyer. Kështu u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në sallën e Kuvendit duke komentuar proçesin e hapjes së More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 21st, 2018
0 Comments

Vizat për çiftet e reja, Ambasada e SHBA jep një njoftim të rëndësishëm

Ambasada amerikane ka dhënë sqarime të reja sot lidhur vizat që jep për çiftet e reja. Ambasada shpjegon se “kategoria e vizës për çiftet e martuara është e ndryshme nga kategoria e vizës për More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 21st, 2018
0 Comments

Kuvendi, opozita në protestë për çështjen Xhafaj/ Ja ç’do të diskutohet…

Kuvendi do të mblidhet në seancë plenare ditën e sotme, ndërsa pritet që të ketë përplasje mes pozitës dhe opozitës. Opozita pritet të përqëndrojë aksionin e saj brenda sallës së Kuvendit në çështjen More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 21st, 2018
0 Comments

Tragjedi në familje, shkrumbohen tre fëmijë të mitur

Tragjedi në një familje në Maqedoni. Ngjarja e rëndë ka ndodhur dje pasdite në Veles, ku zjarri në banesë ka shkrumbuar tre fëmijë, të moshës 1,2 dhe 5 vjeçare, njofton Portalb.mk. Ashtu siç shkruajnë More...

By Gjergji On E mërkurë, Qershor 20th, 2018
0 Comments

Ish-deputeti i PS: 600 mijë sirianë në Shqipëri? E turpshme kur krahasohen me…

Ish-deputeti i PS, Taulant Dedja përmes një komenti në rrjet shkruan se “nëse është e vëretë që qeveria shqiptare i ka thënë po pritjes së 600 mijë sirianëve, do të ishte e turpshme dhe e paimagjinueshme. More...

By Gjergji On E mërkurë, Qershor 20th, 2018
0 Comments

Berisha mendon lënien e mandatit të deputetit: Revoltë për largimin e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha, bën thirrje për revoltë popullore për largimin e qeverisë. Berisha thotë se vendi ndodhet në udhëkryq dramatik, ndërsa thotë se edhe dhuna për largimin e Ramës është More...

By Gjergji On E mërkurë, Qershor 20th, 2018
0 Comments

Policia gjermane sekuestron 105 kg marjuanë, arrestohen 6 shqiptarë

Policia gjermane ka sekuestruar një sasi prej 105 kg marijuanë në Drezden dhe në Hanover duke çuar në pranga 6 shqiptarë të moshave nga 19 deri në 32 vjeç. “Bild” shkruan se droga kap shifrën More...

By Gjergji On E mërkurë, Qershor 20th, 2018
0 Comments

Denoncimi/ Tabaku: Ja 11 personat që marrin çdo tender publik…

Korrupsioni ka kapur çdo qelizë të institucioneve shtetërore.Kështu u shpreh nënkryetarja e Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, Jorida Tabaku, gjatë mbledhjes së këtij komisioni, ku denoncoi edhe 11 More...

By Gjergji On E mërkurë, Qershor 20th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Paralajmërimi i deputetit: Ja ç’do të ndodhë pas 28 qershorit, negociatat …

Europa nuk mund të pranojë një Shqipëri me këto standard që ka vendosur Edi Rama. Kështu u shpreh deputeti i PD-së, Flamur Noka, gjatë fjalës së mbajtur në komisionin e Sigurisë, duke sjellë në vëmendje More...