Teatri Kombëtar, Gentian Zenelaj i përgjigjet Erion Isait: Je pak a shumë si nuse e re…

Kundërshtitë dhe përplasjet mbi të ardhmen e Teatrit Kombëtar kanë prodhuar një seri reagimesh, madje edhe akuza mes vetë aktorëve. Një pjesë janë rreshtuar në krah të qeverisë, duke përkrahur planin për shembjen e godinës ekzistuese dhe ndërtimin e një godine të re, pas së cilës do të qëndrojnë kullat. Aktori i njohur Gentian More...

by Gjergji | Published 5 ditë ago
By Gjergji On E martë, Qershor 19th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Qëllohet për vdekje me armë zjarri reperi i njohur

Reperi i njohur Dwayne Onfroy ose i njohur me emrin e artit “XXX TENTACION”, 20 vjeç, është qëlluar për vdekje me armë zjarri. Ai është qëlluar me plumb brenda makinës së tij në Florida, ndërsa More...

By Gjergji On E martë, Qershor 19th, 2018
0 Comments

280 mijë euro për kapelën e Napoleonit

Kapelja e Napoleonit, që thuhet se është shpëtuar nga fusha e betejës pas disfatës së tij në Waterloo, është shitur në ankand për 280 mijë euro. Ish perandori francez ishte i njohur për kapelet e More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 18th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Protesta e artistëve, Kabashi: Jemi njëlloj si në diktaturë…

Artistët dhe aktorët, të mbështetur nga qytetarët dhe shoqëria civile, kanë vijuar edhe sot pasdite protestën e tyre, kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Aktori i njohur Mirush Kabashi ndërsa u shpreh More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 18th, 2018
0 Comments

Top 10 qytetet për të jetuar nëse dëshironi të punoni pak dhe të fitoni shumë

Një studim i ri ka zbuluar se cilat janë qytetet më të mirat, nëse qëllimi juaj është të punoni më pak dhe të fitoni më shumë. Sipas këtij studimi, Luksemburgu renditet i pari në listën me 69 qytete More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 18th, 2018
0 Comments

Horoskopi 18 Qershor, ja çfarë parashikojnë yjet

Dashi Ata qe jane ne nje lidhje do mendojne t’i cojne gjerat edhe me tej. Mund te planifikojne sot fejesa apo edhe martesa. Pritet nje periudhe e mrekullueshme. Beqaret do kene flirte dhe takime me shumice por More...

By Gjergji On E diel, Qershor 17th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Artistët dhe qytetarët në protestë, ja mesazhet që jepen…

Artistët kanë dalë sërish në protestë ditën e sotme, për të protestuar kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Pjesë e kësaj proteste janë bërë gjithashtu qytetarë të profesioneve të ndryshme si More...

By Gjergji On E diel, Qershor 17th, 2018
0 Comments

Në mbrojtje të Teatrit Kombëtar/ Paralajmërohet përshkallëzim i protestave nëse…

Artistët protestuan mbrëmjen e djeshme në oborrin e Teatrit Kombëtar, kundër projektit të qeverisë që parashikon prishjen e godinës aktuale dhe ndërtimin e një teatri të ri, duke iu bashkangjitur disa More...

By Gjergji On E diel, Qershor 17th, 2018
0 Comments

Horoskopi 17 Qershor, ja çfarë parashikojnë yjet

Dashi Nëse jeni ne çift mos merrni vendime impulsive gjate kësaj dite sepse shume shpejt do pendoheni. Nëse keni pasur probleme te mëdha nuk duhet te ndaheni pikërisht sot. Për beqaret, flirtet dhe aventurat More...

By Gjergji On E shtunë, Qershor 16th, 2018
0 Comments

“Spiderman-i” hero rrëfen për jetën: Ja si më ndryshoi brenda natës…

Presidenti francez Emmanuel Macron priti Gassam në Pallatin Elize, ku personalisht e falënderoi atë për një akt heroik dhe i dha atij shtetësinë e një punë te zjarrfikësit e Parisit. Në intervistën e More...

Albpress Lajme

Albpress Lajme