Basha në SHBA, i ftuar nga instituti Hudson/ Ja çfarë do të diskutohet… -Albpress Daily News
Published On: Mar, Kor 10th, 2018

Basha në SHBA, i ftuar nga instituti Hudson/ Ja çfarë do të diskutohet…

Instituti Hudson, një nga më te njohurit në Botë për politikat publike, lajmëroi sot më 11-12 korrik do të mbajë një event publik në Uashington, ku do të mbajë një fjalim edhe kreu demokrat Lulzim Basha.

Paneli i nivelit të lartë me personalitete boterore, kryesisht konservatore, si eurodeputeteti Arnaud Danjean dhe Antonio López-Istúriz White, kreu qendrës për Politikat Europiane Peter Doran, do të diskutojë për sfidat kryesore NATO-s siç janë terrorizmi, emigracioni, kundërpërgjigja ndaj rritjes së aktivitetit të Rusisë etj.

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of