Artistët kundër Kumbaros, Rama thyen heshtjen: Sa kam bërë për ata, s’kanë bërë të gjitha qeveritë bashkë -Albpress Daily News
Published On: Mar, Shk 13th, 2018

Artistët kundër Kumbaros, Rama thyen heshtjen: Sa kam bërë për ata, s’kanë bërë të gjitha qeveritë bashkë

Shpërndaj
Tags

Kryeministri Edi Rama, ka zgjedhur që të thyejë heshtjen për debatin që p zhvillohet prej disa ditësh të artistëve të Teatrit kombëtar dhe ministres së kulturës në lidhje me zhvendosjen e tyre në të një tjetër godinë.
Reagimin e tij e ka bërë nëpërmjet një komenti në formën replike ndaj një qytetari në facebok.

Replikat

Qytetari: E degjove Robert Ndreniken Edo? Po Bujar Asqeriun? Folen nga plasja shpirtit…keshtu jemi pothuaj te gjithe,edhe pse te japim voten qe te mos fitoje me ai Qoftelargu!

Rama: Jo Andi nuk i kam degjuar dhe nuk e di cfare plasje kane, po di qe debati per te mbrojtur godinen e rrenuar teatrit, eshte nje debat i stervjeter, i sterlodhur dhe pa asnje vlere e asnje kuptim sot! Sa ka bere qeveria ime per teatrot, muzete, stadiumet ne vetem 4 vjet nuk i kane bere te gjitha qeverite bashke ne 25 vjet! Nuk mjaftojne? Aspak. Por ama leksione te asnje lloji s’na jep dot askush dhe ne keto kater vjet do bejme ende me shume, perfshire edhe Teatrin e Ri Kombetar, duan s’duan ata qe s’dine cfare duan!