A e rrezikon Trumpin amendamenti 25? -Albpress Daily News
Published On: Pre, Sht 14th, 2018

A e rrezikon Trumpin amendamenti 25?

Një president i Shteteve të Bashkuara mund të shkarkohet nga detyra me votëbesim apo edhe përmes një rruge më të komplikuar: duke u thirrur në amendamentin e 25-të të Kushtetutës. Çka është ky amendament, kush po e përmend dhe kë e rrezikon?

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of