Date archive forKorrik, 2018
By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Cigarja i vë flakën bidonit me benzinë, digjet 67-vjeçari

Një-67-vjecar në Qafë-Plloçë të Pogradecit ka pësuar djegie trupore dhe është dërguar në Tiranë për mjekim më të specializuar. Sipas policisë, B.G, banues në fshatin Buçimas ishte duke transportuar More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Zjarri përfshin një magazinë elektroshtëpiakesh

Një zjarr ka përfshirë mbrëmjen e sotme një magazinë elektroshtëpiakesh në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si ‘Farmacia 10’. Ne vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat zjarrfikëse More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

FOTO/ 500 mijë francezë presin ekipin kombëtar në Champ Elysee

Rreth 500 mijë francezë mbushën Champs-Elysee pasditen e së hënës, ku pritën heronjtë e tyre, të cilët rikthyen në Francë Kupën e Botës pasi mundën Kroacinë 4-2 në finalen e Botërorit një ditë More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Auditi i KLSH te KESH/ Dëmi 2.8 milionë euro, i shiti furnizuesve privatë energji me të lirë…

KLSH ka kryer një auditim pranë Korporatës Elektroenergjetike Shqiptare ku konstatoi se është shkaktuar një dëm prej 2.8 mln euro për shkak të procedurave të energjisë. Ky dëm galopant, është konstatuar More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Boçi: Trualli i Teatrit, hipoteka nuk dha përgjigje mbi pronarët…

Gjatë seancë dëgjimore ditën e sotme në Komisionin e Medias dhe Edukimit, ishte i pranishëm drejtori Përgjithshëm të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme (ZRPP), Valdrin Pjetri për të More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Parashikimi javor i motit, kujdes fundjavën…

Java nis me mot te paqëndrueshëm. Sipas Meteoalb, pjesa e parë e javës paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Më të shpeshta vranësirat gjatë së martës kur priten shira të përkohshëm kryesisht More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Pas policëve nga Kosova, edhe ato italianë patrullojnë zonat turistike në Shqipëri

Policia shqiptare dhe ajo italiane do të zhvillojnë patrullim të përbashkët në zonat turistikë duke filluar nga data 16 korrik deri në 31 gusht. “Ministritë e Brendshme të të dy Vendeve, për t’i More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Tragjike në Durrës/ Humb jetën 14-vjeçari, po rrinte në shezlong…

Një fëmijë 14-vjeçar ka humbur jetën, ndërsa ishte duke ndenjur në shezlong në plazhin e Durrësit. “Më datë 15.07.2018, te “Shkëmbi i Kavajës”, duke pushuar në shezlong ka vdekur fëmija, E.H., More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Gani Dizdari nuk kaloi Vettingun/ Bylykbashi: Sot iu vu gozhda e fundit arkivolit të Kushtetueses

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka reaguar ndaj situatës së krijuar në Gjykatën Kushtetuese, e cila ka mbetur me vetëm një anëtar. Bylykbashi shkruan se sot u vu gozhda e fundit mbi arkivolin e Gjykatës More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

FOTO/ Vasili letër Ruçit: Zhblloko nismën ligjore të LSI për…

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, përmes një letre dërguar Kryeparlamentarit, Gramoz Ruçi, kërkon zhbllokimin e nismave ligjore të kësaj partie, që kanë mbetur në sirtaret e Kuvendit. Më More...