Date archive forQershor, 2018
By Gjergji On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

Teatri Kombëtar/ Artistët refuzojnë Veliajn: Të presim në …

Artistët dhe aktorët refuzojnë ftesën e kryebashkiakut Erion Veliaj për një dëgjesë të dytë, në praninë e arkitektëve, lidhur me Teatrin Kombëtar. Artistët i bënë ftesë Veliajt dhe ministres së More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

Rama është vetëofruar për pranimin e refugjatëve sirianë

Qeveria shqiptare është vetëofruar për pranimin e refugjatëve sirianë në Shqipëri. Ky fakt iu bë i njohur Kryetarit të Forumit Rinor të Partisë Demorkatike, Belind Këlliçi në Berlin, gjatë takimeve More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

Ja sa ujë duhet të konsumoni në verë

Kemi hyrë në stinën e verës dhe temperaturat e larta tashmë janë problem i madh. Këshilla fikse që dëgjojmë sa herë flitet për të nxehtin është: konsumoni sa më shumë ujë! Por sa e drejtë është More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

FOTOT/ Ishulli në të cilin askush s’mund të shkojë

Pavarësisht sa kurioz mund të jenë njerëzit për të mësuar e për të parë gjëra të reja në botë, ka vende në të cilat nuk mund ta vënë asnjë hap. Ekziston një vend misterioz, një ishull në Islandë. More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

Samiti i BE për refugjatët/ Liderët e BE diskutime plot tension, kamp edhe në Ballkan…

Liderët e Bashkimit Evropian mbështetën planet për ngritjen e qendrave për pritjen e emigrantëve në Afrikën Veriore dhe në Ballkan, ndërsa tensionet mbi mënyrën se si duhet menaxhuar situata kërcënojnë More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

Koha për plazh. Ja disa këshilla se si të mbrohemi nga rrezet e dëmshme të diellit

Temperaturat e larta dhe koha me diell duket sikur ka sjell verën parakohe. Fundjavat e nxehta i ka drejtuar shumë persona drejt plazhi. Por me nisjen e kohës me diell shfaqen dhe shumë probleme me lëkurën. More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

Ushqimet që nuk duhet të hani kur pini ilaçe

Zakonisht thuhet që shumë ilaçe duhet të merren dhe me ushqime, për të mbrojtur stomakun tuaj. Por a e dini se disa ushqime dhe pije duhen shmangur me çdo kusht? Kjo ndodh pasi ato mund të ndryshojnë mënyrën More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

Dieta kronologjike? Nuk ka të bëjë me sasinë por me kohën

Ndoshta kemi gabuar në gjithçka me fiksimin tuaj për peshoren, dhe kontrollin e asaj që konsumoni. Por duke u fokusuar shumë tek kjo pjesë kemi harruar konceptin thelbësor: kur duhet të hamë? Një pjatë More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

Ylli i muzikës tregon pse pozon lakuriq

Paraqitjet e saj hyjnë në mesin e atyre “me shije” dhe ato shpesh janë në kufi të provokimit dhe vulgares, dhe reperja amerikane thotë se paraqitje të tilla janë të nevojshme. “Ndonjëherë More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

Gjermania fitoi 2.9 miliardë euro nga kriza e borxhit të Greqisë

Kreditë dhe obligacionet që Gjermania kishte blerë që nga viti 2005 për të ndihmuar Greqinë i sollën fitim Berlinit prej 2.9 miliardë eurosh, ka konfirmuar qeveria gjermane në përgjigje të kërkesës More...