Category Qershor 2018 -Albpress Daily News
Date archive forQershor, 2018
By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

Defekti në rrjet lë pa drita vilat në Gjirin e Lalzit

Për shkak të një problemi teknik zona bregdetare e Lalzit dhe qyteti i Shijakut kanë mbetur pa energji elektrike mbrëmjen e sotme. Operatori i Shpërndarjes së Energjisë elektrike, ka njoftuar qytetarët More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

Pastrimi i parave, del raporti i BSH: 4 banka me rrezik të lartë

Banka e Shqipërisë ka ndryshuar rregulloren për parandalimin e pastrimit të parave për bankat, zyrat e këmbimit valutor, shoqëritë e kursimkreditit dhe unionet. Rregullorja e re ka nisur të zbatohet nga More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

Real Madrid skuadra me më shumë lojtarë në Rusia 2018

Real Madrid është skuadra që ka pasur përfaqësimin më të lartë në Kupën e Botës. Real Madrid kishte 12 përfaqësues në fazën eliminatore të Kampionatit botëror 2018. Nga 15 futbollistë që ishin More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

Policia në aksion kundër kambistëve, bllokohen bono dhe euro

Seksioni për Pastrimin e Parave në Drejtorinë Vendore të Policisë, Tiranë, bën të ditur se dje, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës Shkallës së Parë Tiranë, për B. C., 60 vjeç, More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

Ja pse dështoi Argjentina në “Rusia 2018″…

Eliminimi i Argjentinës nga Kupa e Botës pas humbjes ndaj Francës në 1/8 e finales të shtunën përkufizohet më së miri nga fakti se trajneri i saj, Jorge Sampaoli, nuk e ka zhvilluar as edhe një ndeshje More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

Përfundon ndërhyrja në rrugën Tiranë-Durrës, nga mesnata e sotme …

“Punimet totale përfundojnë në mesnatë dhe nga nesër rruga do të jetë e hapur në gjithë gjatësinë e saj duke mos krijuar më probleme me trafikun”, tha Drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

Uruguaji-Portugali, ja lojtari më i mirë sipas FIFA-s

Uruguaji fitoi 2-1 me Portugalinë, falë dy golave të Edison Cavanit. Dhe falë golave, Cavani është zgjedhur nga FIFA si lojtari më i mirë i ndeshjes. Ndërkohë sipas “Whoscored”, notën maksimale e More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Pas Messit edhe Ronaldo i jep fund Botërorit: Uruguaji eleminon Portugalinë…

Dy gola të Edison Cavanit i kanë mjaftuar Uruguajit që të kualifikohet për 1/8 e Kupës së Botës, duke çuar në shtëpi Cristiano Ronaldon dhe ekipin e tij, Portugalinë. Kështu pas Messit dhe Argjentinës, More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

Shoferi i ministrit të Brendshëm, vrasje apo vetëvrasje/ Vijon misteri…

Shkëlzen Qordja, 31 vjeç, shoferi i ministrit të Brendshëm dhe pjesë e Gardës së Republikës, u gjet sot pajetë në automjetin e tij. Nga ky moment lindi dyshimi nëse ngjarja e rëndë ishte vrasje apo More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

Greqi, shkatërrohen dy grupe kriminale/ Sekuestrohen drogë, armë zjarri, bomba dhe euro…

Policia greke ka shkatërruar dy grupe kriminale në trafikun e drogës, ndërsa arrestoi 24 persona. Mediat greke raportojnë se grupet kriminale drejtoheshin nga shqiptarë dhe ciganë, ndërsa të arrestuarit More...