Category Maj 2018 -Albpress Daily News
Date archive forMaj, 2018
By Albpress News On E enjte, Maj 31st, 2018
0 Comments

Vuçiç ironizon Ramën: Unë nuk lyp siç bën ai, ne duhet të…

Presidenti i Serbisë, Alesandar Vuçiç ka pohuar në një intervistë për “Le Monde” se ka një tjetër qasje nga ajo e Kryeministrit Edi Rama porsa i takon integrimit evropian. Madje Vuçiç ka ironizuar More...

By Albpress News On E enjte, Maj 31st, 2018
0 Comments

Dyfishoi pasurinë brenda 10 viteve, kush është gjyqtarja që del nesër para Vetting-ut

Marçela Shehu, gjyqtare e Gjykatës së Kurbinit është një nga 14 kandidatët për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe për rrjedhojë, edhe pjesë e listës prioritare të vetingut. Shehu do të përballet më More...

By Albpress News On E enjte, Maj 31st, 2018
0 Comments

Itali, arrihet marrëveshja për qeverinë e re

“Janë kushtet e një qeverie politike”. Kjo ka qenë deklarata e përbashkët e lëshuar në orën 19 e dy liderëve politikë në Itali, Luigi Di Maio i Lëvizjes 5 Yjet dhe Matteo Salvini i Lega Nord. Sipas More...

By Albpress News On E enjte, Maj 31st, 2018
0 Comments

‘Habilajt’, prokuroria e italiane e Katanias merr në dorë dhe ‘dosjen Tahiri’

Seanca e sotme në Katania, ku Moisi Habilaj dhe 13 personat e tjerë të arrestuar nga policia italiane gjatë operacionit ‘Rose dei venti’, ka bërë që të publikohen edhe detaje të reja. Mësohet se Prokuroria More...

By Albpress News On E enjte, Maj 31st, 2018
0 Comments

Eurostat: Shqiptarët e paguajnë shtrenjte energjinë elektrike. Reagon OSHEE

Eurostat publikoi të dhënat në lidhje me çmimet e energjisë në vendet e Europës, ku përfshihen edhe të dhënat e vendeve kandidate dhe aspirante për anëtarësim në Bashkimin Europian. Sipas asaj që More...

By Albpress News On E enjte, Maj 31st, 2018
0 Comments

Pse nuk rriten pagat? Faktorët që mbajnë mbërthyer xhepat e shqiptarëve

Biznesi nuk e ka ndjekur politikën e qeverisë për të rritur pagat e punonjësve. Ndonëse vitin e kaluar rrogat në sektorin publik u rritën me gati 10 për qind, në privat ato mbetën thuajse të pandryshuara. More...

By Albpress News On E enjte, Maj 31st, 2018
0 Comments

Llalla drejt përballjes me Vettingun, gjithçka vendoset në qershor

Komisioni i Posaçëm i Apelimi pritet të vendosë me datë 6 Qershor, nëse ish-Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla i duhej ndërprerë procesi i vetting-ut. Ka qenë një seancë maratonë prej më More...

By Albpress News On E enjte, Maj 31st, 2018
0 Comments

Fino: Partitë politike po ndërhyjnë, i “intereson” shumë Armando Duka

Ish-kandidati për kreun e FSHF-së, Bashkim Fino, përmes një postimi në “Facebook” ka reaguar për çështjen në gjykatë të Asamblesë Zgjedhore. Fino thotë se në këtë çështje kanë tentuar të More...

By Albpress News On E enjte, Maj 31st, 2018
0 Comments

“Dëshmitari X” kërkoi azil në Kosovë, vjen reagimi i parë nga Ministria e Brendshme

‘Dëshmitari X’ Albert Veliu po vazhdon të qëndroi në Kosovë edhe pas ndalimit që iu bë prej autoriteteve të Kosovës gjatë fundjavës. Veliu ka kërkuar kërkesë për azil në Kosovë me pretendimet More...

By Albpress News On E enjte, Maj 31st, 2018
0 Comments

Euro në pikiatë, çfarë po ndodh/ Bie nën 126 lekë, niveli më i ulët nga 2009…

Monedha e përbashkët ka shënuar një tjetër rënie gjatë ditës së sotme, duke arritur një rekord të ri të 10 viteve të fundit. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot More...