Category Prill 2018 -Albpress Daily News
Date archive forPrill, 2018
By Albpress News On E hënë, Prill 30th, 2018
0 Comments

Vettingu tmerron gjyqtarët, “flakin” çelësat e zyrave

“Kushdo që e ndjen veten të papërshtatshëm le të japë dorëheqjen. Dorëheqja është individuale, nuk është kolektive”, deklaronte të shtunën Gerd Hoxha, kreu i Unionit të Gjyqtarëve. Por, dorëheqjet More...

By Albpress News On E hënë, Prill 30th, 2018
0 Comments

Edi Rama e thotë troç: Po, ka një skandal….

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për “Tonight Ilva Tare” në Ora News ka reaguar lidhur me lajmin e dalë nga mbledhja e grupit PD sipas të cilit Basha ka informuar deputetet se ne maj do More...

By Albpress News On E hënë, Prill 30th, 2018
0 Comments

Vlahutin kërkoi arrestimin e Berishës? Nishani e pranon, zbulon bisedën me Llallën

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka zbuluar bisedën me ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla, duke deklaruar në emisionin “5 Pyetje nga Babaramo”, në Report Tv, ambasadorja e BE, Romana Vlahutin, i ka kërkuar More...

By Albpress News On E hënë, Prill 30th, 2018
0 Comments

Greqi-Shqipëri, zhvillohet raundi i parë i negociatave

Sot u zhvillua në Tiranë raundi i parë i bisedimeve mes Shqipërisë për Greqisë për kufizimin e zonave detare. ​ Lajmi është bëri i ditur nga Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme. Takimi u zhvillua More...

By Albpress News On E hënë, Prill 30th, 2018
0 Comments

Në maj publikohen skandale që trondisin qeverinë Rama…

Në muajin maj do të publikohet një skandal që do të trondisë ekzistencën e qeverisë Rama. Paralajmërimi është bërë nga kreu demokrat Lulzim Basha në mbledhjen e përjavshme të grupit parlamentar demokrat. Por More...

By Albpress News On E hënë, Prill 30th, 2018
0 Comments

Kuvendi i PD, Ristani: Kritikat ishin show

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani ka komentuar mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD si dhe miratimin e statutit të ri. I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, Ristani tha se është kurorëzuar More...

By Albpress News On E hënë, Prill 30th, 2018
0 Comments

Nuk përmbushën objektivin, Rama shkarkon dy zyrtarë të lartë

Nga Asambleja e PS të shtunën, kryesocialisti bëri të ditur objektivin që i ka vënë vetes deri më 31 dhjetor 2018, plot 25 mijë punësime të reja. Mirëpo, me mbylljen e 4 mujorit të parë, llogaritë More...

By Albpress News On E hënë, Prill 30th, 2018
0 Comments

Denoncimi/“I afërmi i kryebashkiakut socialist përdhunon 6-vjeçarin”. Reagon policia

Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme denoncoi një ngjarje të rëndë të ndodhur, ku i afërm i kreut të Bashkisë së Krujës dyshohet se ka përdhunuar nga fëmijë vetëm 6 vjeç. Po ashtu, Berisha More...

By Albpress News On E hënë, Prill 30th, 2018
0 Comments

Rama takon Patriarkun e Moskës, Kiril i kujton kryeministrit “kohët e bashkisë”

110 vjetori i Kishës Ortodokse Autoqefale shqiptare ka sjellë në Tiranë Partiarkun e Moskës Kiril, i cili këtë të hënë ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama. Kreu i qeverisë e ka falenderuar More...

By Albpress News On E hënë, Prill 30th, 2018
0 Comments

BSH: Në Tiranë u rritën dukshëm çmimet e pronave

Banka e Shqipërisë zhvilloi një anketim me agjencitë e Pasurive të Paluajtshme në të gjithë vendin dhe vërejti se në gjysmën e dytë të vitit 2017, vëllimi i shitjeve të raportuara në zonën qendrore More...