Date archive forMars, 2018
By Gjergji On E diel, Mars 25th, 2018
0 Comments

Lojërat e fatit i shkatërruan jetën, djali i kërkon…

Duket sikur historitë e forta emocionale nuk kanë të mbaruar në programin “Dua të të bëj të lumtur”. E tillë ishte historia e Eridonit, djalit 25 vjeçar nga Shkodra. Varësia ndaj bixhozit i kishte More...

By Gjergji On E diel, Mars 25th, 2018
0 Comments

‘Lufta e hapur’ mes Kamzës dhe Tiranës, kush ka mbjellë më shumë pemë

Ashtu si bashkia e Tiranës, edhe ajo e Kamzës është nja nga bashkitë që po mbjellë pemë pa fund. Bashkia Kamëz kap shifrën e 105.874 pemëve dekorativë të mbjella në territorin e saj. Kamza është More...

By Gjergji On E diel, Mars 25th, 2018
0 Comments

Prej 15 vitesh jeton i vetëm në Shqipëri, njihuni me historinë e nje francezi

Erve Luazole (Herve Loiselet) është një shtetas francez që jeton e punon në Shqipëri. Kur ishte student në vitin 1987 dëgjon në një radio një lloj propagande në frengjisht, anglisht e italisht. Ishte More...

By Gjergji On E diel, Mars 25th, 2018
0 Comments

Flet zbuluesi politik i Shqipërisë në Francë: Të gjithë anëtarët e byrosë kryenin vizita fshehurazi në Paris

Flet Hasan Luçi, ish-zbulues politik i Shqipërisë në Francë: Të gjithë anëtarët e Byrosë Politike, vinin për vizita mjekësore në Paris. Që nga Mehmet Shehu, Beqir Balluku, Ramiz Alia, Adil Çarçani More...

By Gjergji On E shtunë, Mars 24th, 2018
0 Comments

Këto janë 8 rrugët e reja për parkim me pagesë në Tiranë

Bashkia Tiranë parashikon që të shtojë disa rrugë të reja në kryeqytet që do të shërbëjnë si parkime me pagesë dhe do të administrohen nga kompania në varësi të saj, Tirana Parking. Siç shpjegohet More...

By Gjergji On E shtunë, Mars 24th, 2018
0 Comments

Ç’po ndodh me kokainën e Durrësit dhe Klement Balilin? Ministri Xhafaj jep detaje nga Amerika

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili ndodhet në SHBA në një vizitë zyrtare thotë se “shumë shpejt Prokuroria e Krimeve të Eënda do të arrijë të identifikojë se cilët kanë qenë të përfshirë More...

By Gjergji On E shtunë, Mars 24th, 2018
0 Comments

Negociatat e Shqiperise me BE-në, ja c´kerkon Greqia….

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka informuar homologët e tij në samitin e Bashkimit Europian, mbi negociatat që Greqia po zhvillon me Shqipërinë dhe Maqedoninë. “Pata rastin t’i informoj drejtëpërdrejtë More...

By Gjergji On E shtunë, Mars 24th, 2018
0 Comments

Gjykata Kushtetuese në krize, kryetari Dedja: Të plotësohet vakanca

Gjykata Kushtetuese tashmë ka hyrë në krizën më të paprecedentë që prej krijimit të saj pas vitit 1990. Tashmë rrezikon që roja e ligjit më të lartë në vend të bjerë. Pas shkarkimit të Fatos Lulos More...

By Gjergji On E shtunë, Mars 24th, 2018
0 Comments

“Deputeti i PS-së më ka vjedhur 11 mijë m2 tokë”, Prokuroria nis hetimin

Prokuroria e Krimeve të Rënda thotë në rrugë jo zyrtare se ka nisur hetimet sipas një kallëzimi të dorëzuar më herët pranë organit të akuzës nga Irini Bua për vjedhje prone. “Prona është vjedhur More...

By Gjergji On E shtunë, Mars 24th, 2018
0 Comments

Në Spaç, brenda kampit më famëkeq të Shqipërisë…

Enver Hoxha ishte një admirues i flaktë i shokut Stalin. Në kohën kur sundimit 30-vjeçar të ish-diktatorit sovjetik i erdhi fundi me vdekjen e tij në vitin 1953, homologu i tij shqiptar urdhëroi një shfaqje More...