Category Shkurt 2018 -Albpress Daily News
Date archive forShkurt, 2018
By Albpress News On E mërkurë, Shkurt 28th, 2018
0 Comments

Veliaj-Rama mbushin Tiranën me pallate, lejet e ndërtimit u rritën me 118%

Numri i lejeve të ndërtimit të dhëna në vend gjatë vitit 2017 është rritur ndjeshëm, ku rekordin e mban Tirana, duke paralajmëruar për një valë të re ndërtimesh në afatin e mesëm. Sipas të dhënave More...

By Albpress News On E mërkurë, Shkurt 28th, 2018
0 Comments

Meta-Bushati, Presidenca: Çfarë është diskutuar gjatë 3 takimeve

Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi i pyetur nga mediat lidhur me përmbajtjen e tre takimeve të Ministrit të Jashtëm Bushati me Presidentin e Republikës Meta të pretenduar nga zoti Bushati More...

By Albpress News On E mërkurë, Shkurt 28th, 2018
0 Comments

Sasia rekord e drogës, reagon Xhafaj: Shpresoj që Prokuroria të çojë para ligjit përgjegjësit!

Përmes një deklarate të gjatë, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i është referuar sërish këtë mbrëmje aksionit ku u kapën 613 kg kokainë, me një thirrje drejtuar Prokurorisë Shqiptare. “Kam shpresë More...

By Albpress News On E mërkurë, Shkurt 28th, 2018
0 Comments

Të jetosh vetëm me çaj dhe…fasule, pa ngrohje

Dimri vjen për të gjithë, por jo të gjithë e përjetojnë njësoj. Këto ditë acari janë më të ftohta për familjen e Nexhemdin Shirës në Bulqizë. Me 4 anëtarët e familjes së tij, ai jeton pak metra More...

By Albpress News On E mërkurë, Shkurt 28th, 2018
0 Comments

Kreu i Antimafias italiane reagon për sasinë rekord të drogës në Durrës

Kapja e sasisë rekord prej 613 kg kokainë ka sjellë edhe komentin e Prokurorit të Antimafias italiane, pak ditë pasi ishte në Shqipëri. Në një reagim zyrtar, Kryeprokurori italian Federico Cafiero De Raho More...

By Albpress News On E mërkurë, Shkurt 28th, 2018
0 Comments

Ambasada e SHBA-ve reagon për drogën: Përgëzojmë policinë, por…

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë dhe DEA reagojnë në lidhje me kapjen e 613 kg droge në portin e Durrësit. Në deklaratë thuhet se ky është një tregues pozitiv i vigjilencës së policisë, por edhe një shenjë More...

By Albpress News On E mërkurë, Shkurt 28th, 2018
0 Comments

“Kokaina fut në sherr klanet e drogës në qeveri”..

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar përmes një deklarate në lidhje me 613 kg kokainë të kapur. Basha shkruan se kokaina ka futur në sherr klanet e drogës në qeveri, duke shtuar “cilit More...

By Albpress News On E mërkurë, Shkurt 28th, 2018
0 Comments

Fruthi, ja c’thote zyrtarja e Ministrisë së Shëndetësisë…

Shqipëria është zyrtarisht në epidemi fruthi, kete ka deklaruar mbremjen e se martes Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, në emisionin Top Show të Alban Dudushit. Rakacolli ka pranuar situatën More...

By Albpress News On E mërkurë, Shkurt 28th, 2018
0 Comments

Matura 2019, një provim më pak….

Ndryshon skema e Maturës Shtetërore për vitin shkollor 2019. Përmes një udhëzimi të firmosur më datë 14 shkurt të këtij viti, Ministria e Arsimit njofton se vitin që vjen, maturantët do të zhvillojnë More...

By Albpress News On E mërkurë, Shkurt 28th, 2018
0 Comments

Borë edhe nesër, por ditët në vazhdim Shqipëria rrezikohet seriozisht nga ky fenomen

Duket se edhe ditën e nesërme do të ketë reshje dëbore në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa që nga data 2 Mars do të ketë një rritje të temperaturave. Por, sipas sinoptikanëve të IGJEUM, ditën More...