Date archive forShkurt, 2018
By Gjergji On E enjte, Shkurt 22nd, 2018
0 Comments

Veliaj: Shpirt i vogël prit kekun të piqet…Gazetarja ja kthen keq: Kujdes!

Përballë një paneli me gazetarë, ku ishte i ftuar kryebashkiaku i Tiranës Erionin Veliaj në lidhje me teatrin e ri kombëtar në vend, nuk kanë munguar as batutat dhe sheshe herë edhe tonet ironike ndaj More...

By Gjergji On E enjte, Shkurt 22nd, 2018
0 Comments

Ja si Soros përdor pasurinë për të manipuluar politikat në Botë, lidhja me Tony Blair dhe…

Z. Blair dhe bilioneri që nuk mund të ndalojnë së ndërhyri në çështjet e brendshme të kombeve të tjera. Guy Adams investigon sesi George Soros përdor pasurinë për të manipuluar politikat në botë. Një More...

By Gjergji On E enjte, Shkurt 22nd, 2018
0 Comments

Flasin ekspertët: Guvernatori në detyrë deri më 2022

Ndërprerja e mandatit të ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani dhe zëvendësimi i tij nga Gent Sejko bëri jo pak jehonë në opinionin publik në fund të 2014-ës. Në nëntor përfundon More...

By Gjergji On E enjte, Shkurt 22nd, 2018
0 Comments

Harrojini ditët e ngrohta, nga e hëna kthehet acari

Motit të ngrohtë të këtyre ditëve i vjen fundi të shtunën e të dielën pasi një valë “e acartë” do të godasë pjesën më të madhe të Europës! Një masë e ajrit shumë të ftohtë do More...

By Gjergji On E enjte, Shkurt 22nd, 2018
0 Comments

“Vetëm 150 pjesëmarrës…”, zbardhen urdhrat e Ramës për mbledhjen e qeverisë në Berat

Kabineti qeveritar pritet që të mblidhet këtë të premte dhe të shtunë në qytetin e Berati, praktikë kjo tashmë e njohur e kryeministrit Edi Rama një nga mbledhjet e përjavshme e sposton në një nga More...

By Gjergji On E enjte, Shkurt 22nd, 2018
0 Comments

Lajm i mirë për gratë, në pension do i llogariten edhe…

Për të përfituar pension pleqërie grave do t’ju përllogariten si vite kontributesh edhe ato të Universitetit. Gjykata Kushtetuese është shprehur me vendim më 14 shkurt. Kjo do të ndodhë nga viti 2000 More...

By Gjergji On E enjte, Shkurt 22nd, 2018
0 Comments

Basha pyet gazetarët: Kur do e bëni ju protestën, ma thoni dhe ne jemi aty

Në reagimin e tij pas mbylljes së seancës së sotme të kuvendit dhe tensionit që pati gjatë replikës së kryeministrit Rama në Kuvend, kur Basha i shkoi në foltore, kreu i demokratëve ka theksuar se edhe More...

By Gjergji On E enjte, Shkurt 22nd, 2018
0 Comments

Fruthi sërish në parlament, LSI akuza të forta: Qeveria po ia lë në dorë “spontatitetit”

Situata shqetësuese me sëmundjen e fruthit e cila është rikthyer në Shqipëri, ka zënë sërish vend në parlamentin e Shqipërisë, aty ku kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka hedhur akuza More...

By Gjergji On E enjte, Shkurt 22nd, 2018
0 Comments

Basha me thirrje të fortë kundër Ramës: Bashkohuni, ta çlirojmë vendin nga këta 50 banditë

Pasi i numëroi akuzat për gjendjen e mjeruar në vend, pasi kujtoi se Rama u hoqi bukën e gojës 20 mijë familjeve duke i lënë pa asnjë ndihmë, e teksa bëri përgjegjës Ramën dhe qeverisë, që e quajti More...

By Gjergji On E enjte, Shkurt 22nd, 2018
0 Comments

Nxehet situata në Kuvend, Basha i shkon Ramës në foltore

Kryeministri Edi Rama tha se reforma e ndihmës ekonomike është bërë për shkak se është gjetur një numër i madh qytetarësh që përfitonin ndihmë ekonomike pa të drejtë. Por gjatë fjalës së kreut More...