Category Janar 2018 -Albpress Daily News
Date archive forJanar, 2018
By Albpress News On E mërkurë, Janar 31st, 2018
0 Comments

Arrestimi i “peshqve të mëdhenj”, ambasadori Lu: Ku janë rezultatet?!

Në nëntor të vitit të kaluar ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu u shpreh se janari do jetë viti i kapjes së “peshqve” të mëdhenj. Por teksa sot shënon data 31 janar, nuk ka pasur arrestime jo More...

By Albpress News On E mërkurë, Janar 31st, 2018
0 Comments

Korrupsioni në Shqipëri, ndër më të lartët në botë (Raporti)

Shqipëria renditet e 68-a nga 122 shtete, në Indeksin e Sundimit të Ligjit 2017-2018, të publikuar ditën e sotme nga “World Justice Project”, një institut kërkimor ndërkombëtar me qendër në Shtetet More...

By Albpress News On E mërkurë, Janar 31st, 2018
0 Comments

Kufiri detar Shqipëri-Greqi, reagon Meta: Po e ndjek me vëmendje..

Në lidhje me marrëveshjen e re mes Shqipërisë dhe Greqisë, për disa tema të caktuara, reagon edhe Presidenti Ilir Meta. Duke i kthyer përgjigje shqetësimit të qytetarëve në lidhje me çështjen e kufirit More...

By Albpress News On E mërkurë, Janar 31st, 2018
0 Comments

Ja sa vite duhet të punojë një shqiptar për të blerë makinë

Një shqiptar mesatar ka një pagë prej 347 euro në muaj, ndërkohë që sipas Bankës Botërore kursen mesatarisht 27% të të ardhurave. Kjo do të thotë se, një shqiptar mesatar kursen në një vit 1128 euro. Sa More...

By Albpress News On E mërkurë, Janar 31st, 2018
0 Comments

Udhëzimi i Doganave, 35 biznese nuk përfitojnë nga amnistia

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave publikoi listën me 34 subjektet që janë të dënuar me vendim të formës së prerë dhe që nuk përfitojnë nga ligji i faljes, që është duke u zbatuar. Në një shkresë More...

By Albpress News On E mërkurë, Janar 31st, 2018
0 Comments

Shqipëria në 2017, Sekretariati i Energjisë vendos notën: Mirë energjia, keq nafta

Nafta duket të jetë sektori ku Shqipëria ka bërë më pak përparim lidhur me përafrimin e legjislacionit dhe plotësimin e detyrave të lëna nga Plani i Veprimit një vit më parë. Përfaqësuesi i Sekretariatit More...

By Albpress News On E mërkurë, Janar 31st, 2018
0 Comments

‘Emërimi nga Rama’, reagon Majlinda Bregu: Ja e vërteta e aplikimit tim

Ish-deputetja e PD, Majlinda Bregu, konfirmon se ajo ka aplikuar për postin e Presidentes së RCC në Sarajevë dhe se nota i është përcjellë nga Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, zyrtarisht, Këshillit More...

By Albpress News On E mërkurë, Janar 31st, 2018
0 Comments

‘Shitja e detit’, zbardhet debati në parlamentin grek për Shqipërinë në BE dhe njohjen e pavarësisë së Kosovës

Gjatë një raportimi të ministrit të Jashtëm grek Kotzias për kufirin detar në Komisionin Parlamentar për Çështjet e Jashtme dhe ato të Mbrojtjes, dy deputetë ishin veçanërisht të interesuar për kushtet More...

By Albpress News On E mërkurë, Janar 31st, 2018
0 Comments

Cilën rrugë do të ndiqje? Zbulo diçka interesante për jetën

Ndiqni pasionin tuaj, rrini besnikë ndaj vetes. Mos ndiqni kurrë rrugën e tjetërkujt, por ndiqni pasionin tuaj, ëndrrat tuaja. Merrni frymë me delikatesë, mbyllni sytë dhe qëndroni kështu për pak sekonda. Hapni More...

By Albpress News On E mërkurë, Janar 31st, 2018
0 Comments

Durrës, Gjiknuri inspekton investimet në ujësjelles-kanalizime

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri shoqëruar nga Kryebashkiaku Vangjush Dako inspektuan punimet për rrjetin e kanalizimeve dhe të ujësjellësit në qytetin e Durrësit. Linja e re e More...