Date archive forJanar, 2018
By Gjergji On E mërkurë, Janar 24th, 2018
0 Comments

Shumë biznese shqiptare e nisin vitin me 22% rritje të energjisë elektrike

90 bizneset që furnizohen në nivelin e tensionit 35 kilovolt do ta blejnë energjinë nga Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) me çmim 11.6 lekë për kilovatorë në muajin janar (pa TVSH), More...

By Gjergji On E mërkurë, Janar 24th, 2018
0 Comments

“290 mijë shqiptarë vuajnë për bukë”, Berisha publikon videon

Ish- kryeministri Sali Berisha fton shqiptarët të bëhen pjesë e protestës që organizohet ditën e shtunë. Përmes një video Berisha shkruan se sot 290 mijë shqiptarë vuajnë për bukë, ndërsa kryeministri More...

By Gjergji On E mërkurë, Janar 24th, 2018
0 Comments

Shkullaku: Pse refuzova ofertën në televizionin e njohur, cili është faji i medias sot

Gazetari i njohur foli rreth pozitës të pafavorshme që ka media tradicionale sot, duke e humbur ndikimin për shkak të lidhjes së saj me politikën. I ftuar dje në një forum organizuar nga Universiteti Europian More...

By Gjergji On E mërkurë, Janar 24th, 2018
0 Comments

Pesë rekordet që nuk mund të thyhen asnjëherë

Shumica e rekordeve në futboll dhe në sporte në përgjithësi janë të arritshme dhe mund të thyhen Por, janë pesë rekorde, të cilat do të jetë shumë të vështira për t’u thyer, në fakt të pamundura. 1. More...

By Gjergji On E mërkurë, Janar 24th, 2018
0 Comments

Berisha: Protesta e 27 janarit, kjo qeveri duhet të ngrijë këtë dimër…

Ish-kryeministri Berisha në një intervistë ekskluzive për Ora News tha se protesta e 27 janarit do të jetë një leksion për kryeministrin Rama. Intervista Ilva Tare: Sali Berisha, 5 ditë përpara protestës More...

By Gjergji On E martë, Janar 23rd, 2018
0 Comments

Kryemadhi: Kryemadhi: Ja pse mblidhemi në 27 janar. Plani i Ramës, të largojë sa më shumë shqiptarë nga vendi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka sqaruar edhe nje here sot se protesta e 27 janari është për të ndërgjegjësuar njerëzit që të protestojnë për çështjet e tyre. “Është More...

By Gjergji On E martë, Janar 23rd, 2018
0 Comments

“Ai do të martohet me mua, Zoti më shpëtoftë!”, zbardhen mesazhet e Arielës para se ish-i dashuri ta vriste

Ngjarja tre ditëve më parë ku mbeti e vdekur Ariela Murati ka tronditur opinionin publik. Ajo u qëllua me armë zjarri nga ish-i dashuri i saj Aldison Belulaj. Ekskluzivisht për JOQ.al, ka shkruar një miku More...

By Gjergji On E martë, Janar 23rd, 2018
0 Comments

Këto janë 20 lëndët më të kërkuara nga studentët shqiptarë – LISTA

Në dy raundet e aplikimit në ciklin e parë për vitin akademik 2017-2018 kanë dalë edhe lëndët që janë më të kërkuara nga studentë. Në vendin e parë me më shumë kërkesa renditet programi per Administrim More...

By Gjergji On E martë, Janar 23rd, 2018
0 Comments

Donald Lu: Në vend që të fajësoni SHBA ose BE, futjuni punës për reformën në drejtësi

Në Shqipëri, ka patur kritika kohët e fundit ndaj ambasadës amerikane për mbajtjen e qëndrimeve të dyfishta lidhur me reformën e drejtësisë. Në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për More...

By Gjergji On E martë, Janar 23rd, 2018
0 Comments

33 policë kërkojnë vendin e Haki Çakos

Të mërkurën 33 efektivë të policisë së shtetit me gradën “drejtues” do të konkurojnë për të marrë gradën “drejtues i parë”. Burime të Top Channel konfirmojnë se numri i aplikantëve ka qenë More...