Category Dhjetor 2017 -Albpress Daily News
Date archive forDhjetor, 2017
By Albpress News On E diel, Dhjetor 31st, 2017
0 Comments

Përlotet Rama! Vesh kostumin e Babagjyshit dhe plotëson dy dëshira

Në këtë ditë të fundit të 2017-ës, kryeministri Edi Rama ka veshur kostumin e babagjyshit dhe ka bërë të lumtur një fëmijë dhe një vajzë 26-vjecare. Kreu i qeverisë është bërë pjesë e emisionit More...

By Albpress News On E diel, Dhjetor 31st, 2017
0 Comments

“Sivjet ishte katastrofë!” Fermerët e gjelave të detit në Peqin mbesin me “gisht në gojë”

Ka kaluar tashmë mesdita e 31 dhjetorit e ndërsa përgatitjet për natën e ndërrimit të viteve pothuajse kanë përfunduar, rrugët e Peqinit vazhdojnë të jenë të mbushura me gjela deti, ndërsa fermerët More...

By Albpress News On E diel, Dhjetor 31st, 2017
0 Comments

Dua Lipa ylli që Britania e ka kërkuar një kohë të gjatë

Ylli nga Kosova me famë botërore, Dua Lipa është përzgjedhur nga revista e njohur “Vogue” në mesin e 17 “vajzave që pushtuan vitin 2017”. Me hitin “New Rules” Dua siguroi suksesin që e meritonte. More...

By Albpress News On E diel, Dhjetor 31st, 2017
0 Comments

Dokumenti sekret i 1958, si përdhunoheshin gratë nga drejtuesit e Punëve të Brendshme

Një dokument sekret i vitit 1958, i Degës së Punëve të Brendshme të qarkut të Elbasanit zbulon një ngjarje të pazakontë për efektivët e Sigurimit të Shtetit. Relacioni me firmën e kreut të institucionit, More...

By Albpress News On E diel, Dhjetor 31st, 2017
0 Comments

E padëgjuar më parë/Ky është institucioni ku të gjithë punonjësit janë nën akuzë

Nuk ka ndodhur asnjëherë që punonjësit e një institucioni publik, të ndiqen penalisht nga organi i akuzës. Por ja që ndodh në Gjirokastër. Inspektoriati Shëndetësor Shtetëror në Gjirokastër, është More...

By Albpress News On E diel, Dhjetor 31st, 2017
0 Comments

Meta jep “notat” për Ramën, Berishën e Bashën. Ja kë sheh Kryeministër të ardhshëm të vendit

Presidenti Ilir Meta është vënë përballë 3 pyetjeve dhe është sugjeruar të zgjedhë si përgjigje një variacion fjalësh, por edhe kësaj here kreu i shtetit ka surprizuar me përgjigjet e tij. I ftuar More...

By Albpress News On E diel, Dhjetor 31st, 2017
0 Comments

Sekuestrohet gomonia me drogë në Itali, arrestohen 3 shqiptarë

Pas një hetimi të gjatë dhe informacionesh operative të marra dhe shkëmbyer midis Policisë Shqiptare dhe Policisë Italiane, mësohet se rreth orës 20.00 të mbrëmjes së sotme është finalizuar operacioni More...

By Albpress News On E shtunë, Dhjetor 30th, 2017
0 Comments

Prodi: Turqia po rrit ndikimin në Shqipëri

Ish-kryeministri i Italisë, Romano Prodi, ka komentuar zhvillimet politike rajonale duke u shprehur se për Shqipërinë nuk një të ardhme joeuropiane. Përmes një interviste të datës 19 dhjetor për “Osservatorio More...

By Albpress News On E shtunë, Dhjetor 30th, 2017
0 Comments

Dy persona përgjegjës për largimin e Sheraton, Berisha: Ja çfarë fshihet pas “perdeve”

Duke filluar nga muaji janar i vitit të ardhshëm, Shqipëria do të jetë një vend që nuk “akomodon” në territorin e saj asnjë hotel të ndonjë “brand-i” të mirënjohur në botë, pasi Hotel Sheraton More...

By Albpress News On E shtunë, Dhjetor 30th, 2017
0 Comments

Basha: Një anëtar një votë në të gjitha vendimmarrjet e PD

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka theksuar edhe një herë rëndësinë e votës së lirë, jo vetëm në zgjedhjet e përgjithshme, por edhe në ato brenda partisë. Përmes një statusi në profilin e tij në ‘Facebook’, More...