Category Nëntor 2017 -Albpress Daily News
Date archive forNëntor, 2017
By Albpress News On E enjte, Nëntor 30th, 2017
0 Comments

Banesa të pëmbytura, rrugë të bllokuara dhe mungesë energjie, ja situata aktuale në Shqipëri

Mbi vendin tonë ka mbizotëruar mot me reshje mesatare dhe të larta shiu, të cilat priten të intensifikohen më 30 nëntor – 2 dhjetor në gjithë territorin e vendit. Në Kryeministri është zhvilluar More...

By Albpress News On E enjte, Nëntor 30th, 2017
0 Comments

“Dy ditë shi, sa për një muaj”…ja kur parashikohet të ndryshojë moti

Teksa vendi është përfshirë sot nga reshjet e shumta që kanë shkaktuar përmbytje të disa zonave, duket se moti do të vijojë kështu edhe për pak ditë. Por duke filluar orët e vona të ditës së nesërme More...

By Albpress News On E enjte, Nëntor 30th, 2017
0 Comments

Permbytjet në Tiranë, qytetarët dalin me gomone (VIDEO)

Përmbytjet e shumta që kanë përfshirë pjesën më të madhe të vendit, duket se sa vijnë e po përkeqësohen. Në autostradën Tiranë-Durrës, në afërsi të Kasharit, uji ka arritur në nivele të larta, More...

By Albpress News On E enjte, Nëntor 30th, 2017
0 Comments

Shkarkimi i Klement Zgurit, tërhiqet Edi Rama…

Shkarkimi i kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nuk do të futet në shqyrtim për diskutim në Kuvend. Kryeministri është tërhequr nga shkarkimi i Klement Zgurit dhe ka kërkuar nisjen e dialogut me More...

By Albpress News On E enjte, Nëntor 30th, 2017
0 Comments

Parashikimi/ Alarm në Jug: Vjosa del nesër nga shtrati…

Klodian Zaimi, parashikues i përmbytjeve në Institutin e Gjeoshkencave,  paralajmëron se nesër në mesditë Vjosa të dalë nga shtrati duke sjellë përmbytje. “Deri tani kemi pasur reshje shumë intensive More...

By Albpress News On E enjte, Nëntor 30th, 2017
0 Comments

Përmbytjet/ MB publikon numrat e kontaktit të specialistëve të Prefekturave për emergjencat

Ministria e Brendshme, duke iu gjendur pranë qytetarëve lidhur me situatën e reshjeve dhe përmbytjeve në vend, bën publike këta numra kontakti të specialistëve të Emergjencave Civile në Prefektura, për More...

By Albpress News On E enjte, Nëntor 30th, 2017
0 Comments

Përmbytet autostrada Tiranë-Durrës, zbarkon ushtria (VIDEO)

Situata e vështirë në autostradën Tiranë-Durrës ka bërë që në terren të shkojnë edhe Forcat e Armatosura. Tre motorrpompa të komandës mbështetëse mbërritën në afërsi të kthesës se Rinasit për More...

By Albpress News On E enjte, Nëntor 30th, 2017
0 Comments

Përmbytet dhe urgjenca në QSUT…, ja denoncimi i qytetarit (VIDEO)

Urgjenca në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” është përmbytur nga uji ditën e sotme. Ndoshta për shkak të reshjeve, ndoshta për shkak të ndonjë çarje tubacioni. Pamjet janë More...

By Albpress News On E enjte, Nëntor 30th, 2017
0 Comments

Reshjet në Shqipëri, drejtori i Emergjencave Civile paralajmeron: Kujdes ne ditët në vijim

Drejtori i përgjithshëm i Emergjencave Civile, Shemsi Premçi, duke bërë një tablo të situatës së motit të keq ka deklaruar se aktualisht në vend bien reshje mesatare, por ato pritet të intensifikohen More...

By Albpress News On E enjte, Nëntor 30th, 2017
0 Comments

Parashikimi i motit/Ja çfarë kohe na pret në fundjavë

Të premten pritet që sërish të kemi mot me vranësira si dhe me reshje të fora shiu në të gjithë territorin. Ndërkohë që në zonat malore malore mbi 1500 m lartësi pritet të ketë dhe reshje bore. Por More...