Category Tetor 2017 -Albpress Daily News
Date archive forTetor, 2017
By Albpress News On E martë, Tetor 31st, 2017
0 Comments

‘Meta, Basha, Rama, janë përgjuar’, kush është i vetmi politikan që nuk ra pre e kreut të SHISH

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka deklaruar mbrëmjen e sotme në studion e emisionit Opinion, se shërbimi informativ ka përgjuar 25 politikanë të rëndësishëm në vend. Hoxha theksoi se pas marrëveshjes More...

By Albpress News On E hënë, Tetor 30th, 2017
0 Comments

Dha sot dorëheqjen, zbulohen prapaskenat: Ja çfarë ndodhi 6 muaj më parë me Visho Ajazi Likën

Dorëheqja e kreut te SHISH, Visho Ajazi Lika ka qenë një lajm i papritur sot. Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka zbardhur prapaskenat e dorëheqjes së kreut të SHISH, Visho Ajazi Lika. I ftuar në More...

By Albpress News On E hënë, Tetor 30th, 2017
0 Comments

Akuzat nga Prokuroria, Saimir Tahiri: Familja e stresuar, ky është gabimi i vetëm që kam bërë

Top Story u zhvendos këtë të hënë në shtëpinë e vënë në qendër të vëmendjes, jo vetëm të medias, por edhe të Prokurorisë. Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri thyen sërish heshtjen për dosjen More...

By Albpress News On E hënë, Tetor 30th, 2017
0 Comments

Nishani dhe Meta ‘kokë më kokë’, çfarë i bashkoi këtë herë dy politikanët?

Festa e ambasadës turke në Tiranë ka mbledhur personalitete të shumtë, politikanë, gazetarë e figura publike. Ish-presidenti i Republikës Bujar Nishani dhe Presidenti Ilir Meta kanë qenë gjithashtu të More...

By Albpress News On E hënë, Tetor 30th, 2017
0 Comments

Rama ‘furtunë’ në arsim: Do shkrihen të gjitha Drejtoritë Arsimore Rajonale

Kryeministri Edi Rama nga shkolla e “E Kuqe”, në një takim me mësuesit e Tiranës ka prezantuar platformën për rritjen profesionale të mësuesve. Shefi i qeverisë theksoi se do të shkrihen të gjitha More...

By Albpress News On E hënë, Tetor 30th, 2017
0 Comments

Berisha publikon videon: ‘Mushkonjat’ fluturojnë mbi Gjirin e Lalzit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ditën e sotme, ku duken dy avionë që fluturojnë mbi Gjirin e Lalzit në Durrës. “Mushkonjat fluturojnë sot ulet mbi Gjirin e Lalzit! Sb”, -shkruan More...

By Albpress News On E hënë, Tetor 30th, 2017
0 Comments

E dini kush janë gratë e politikanëve shqiptarë më të pasura? LISTA

Renditja e deputetëve sipas të ardhurave më të larta të personave të familjes, kryesisht bashkëshortë apo bashkëjetues e kryeson njeri prej deputeteve te PS-se. Behet fjale per familjen e deputetit Anastas More...

By Albpress News On E hënë, Tetor 30th, 2017
0 Comments

Kreu i Inteligjencës shqiptare dha dorëheqjen, Fevziu zbulon …

Visho Ajazi, shefi i Shërbimit Informativ Shqiptar, ose siç njihet rëndom, shërbimi sekret, ka dhënë sot dorëheqjen. Dorëheqja, edhe pse burime mediatike thonë që është vendosur të premten, ka qenë More...

By Albpress News On E hënë, Tetor 30th, 2017
0 Comments

Kjo është arsyeja përse shoqërueset e nuses duhet veshin të njëjtin fustan gjatë dasmës

Në fillimin e viteve ’90 ishte e pamundur të dëgjohej të flitej për shoqërueset e nuseve, në të vërtetë martesat e asokohe vazhdonin të ndiqnin rregullat e pashkruara të periudhës komuniste; dasma More...

By Albpress News On E hënë, Tetor 30th, 2017
0 Comments

Prokuroria pritet të thërrasë përsëri Tahirin

Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të thërrasë për ta pyetur përsëri Saimir Tahirin në lidhje me akuzat të cilat rëndojnë mbi të. Burime nga grupi hetimor thanë për Tv Klan se janë edhe disa episode More...