Category Shtator 2017 -Albpress Daily News
Date archive forShtator, 2017
By Albpress News On E shtunë, Shtator 30th, 2017
0 Comments

Italia publikon listën e lojtarëve të kombëtares: Ventura nuk kursen yjet ndaj Shqipërisë…

Tekniku i kombëtares italiane, Ventura, ka publikuar listën e lojtarëve që do të aktivizohen në dy ndeshjet e fundit të ndeshjeve në grupe, atë përballë Maqedonisë dhe Shqipërisë. Ventura nuk ka kursyer More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 30th, 2017
0 Comments

Tensione në Katalonia: kundërshtarët e referendumit djegin flamujt e rajonit (video)

Orët e fundit përpara mbajtjes së referendumit për pavarësinë e Katalonias duket se kanë sjellë tensionime në rajon që kërkon shkëputjen nga Spanja. Pas ndërhyrjes së forcave kombëtare të sigurisë More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 30th, 2017
0 Comments

Pas fjalimit të Rigerta Lokut, reagon Nard Ndoka: delikatesa nuk bën punë në atë sallë, duhet…

Nard Ndoka, deputet i PD dhe kryetar i PDK-së, ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social në lidhje me fjalimin e mbajtur sot nga Rigerta Loku, e cila përloti shqiptarët dhe të pranishmit në sallën More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 30th, 2017
0 Comments

Thirrja e Donald Lu, reagon Basha: PD do të propozojë financimin nga buxheti të librave për fëmijët…

Kreu demokrat Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me deklaratën e ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, sipas të cilit qytetarët duhet të reagojnë nëse i kërkojnë një gjë qeverisë dhe ajo nuk iu More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 30th, 2017
0 Comments

Rusia zhvillon armën radio-elektronike që mund të shkatërrojë ushtri të tëra

Shkencëtarët rusë po zhvillojnë një armë të re me radio-elektronike që është shumë herë më efektive se armët bërthamore, raporton the Daily star. Armët radio-elektronike janë të afta të shkatërrojnë More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 30th, 2017
0 Comments

Edi Paloka: Fraksionet? E vendosin forumet e PD…

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, i ftuar në emisionin “Kjo javë” në News 24 është shprehur kundër idesë së krijimit të fraksioneve në parti. Ai i është përgjigjur pyetjes së gazetares More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 30th, 2017
0 Comments

Manifestim në Madrid në mbrojtjen e unitetit të vendit

Mijëra persona, me flamujt spanjollë në duar, manifestuan sot në Madrid për të mbrojtur unitetin e Spanjën, një ditë para referendumit për pavarësi që do të mbahet në Kataloni. “Manifestuesit ndodhen More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 30th, 2017
0 Comments

Vasili: Rama po fut duart tek vettingu, Lu dhe Vlahutin mos heshtin

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili reagon në lidhje me zbatimin e ligjit të vettingut. Deputeti i LSI-së u bën thirrje ambasadorëve të BE-së dhe SHBA-ve, Romana Vlahutin dhe Donald Lu që More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 30th, 2017
0 Comments

Zjarr në depot e ushtrisë, shkaktohen dëme të mëdha

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një zjarr ka përfshirë depot kryesore të ushtrisë në Shkozet të Durrësit. Ngjarja është regjistruar rreth orës 01:00, në lagjen 14, te Rezervat e Ushtrisë. More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 30th, 2017
0 Comments

Tillerson: Jemi në kontakte të drejtpërdrejta me Phenianin, po shihen mundësi bisedimesh

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, ka pohuar sot se SHBA-të janë në “kontakt të drejtpërdrejtë” me Korenë e Veriut. Ai tha se Uashingtoni ishte “duke hetuar” mundësinë More...