Category Gusht 2017 -Albpress Daily News
Date archive forGusht, 2017
By Albpress News On E enjte, Gusht 31st, 2017
0 Comments

Ministrja e re e Drejtësisë: vrasja e gjyqtares tregoi sistemin e kalbur të drejtësisë

Ministrja e re e Drejtësisë Etilda Gjoni reagoi ndaj vrasjes së gjyqtares Fildes Hafizi. Ajo shkruan se ngjarja e sotme tregon sistemin e kalbur të drejtësisë që ka nevojë urgjente për reformën më të More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 31st, 2017
0 Comments

Vrasja e gjyqtares, Rama-Kryemadhi replika në distancë: ata që lotojnë sot, nuk donin reformën

Vrasja e gjyqtares Fildes Hafizi shkaktoi reagime të shumta, veçanërisht të rradhët e politikës. Kryeministri Edi Rama përmes një komenti në rrjetet sociale shkruan se ata që lotojnë për gjyqtaren, nuk More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 31st, 2017
0 Comments

Ja si u lirua nga burg në janar të 2017 autori i vrasjes së gjyqtares Fildes Hafizi

Fadil Kasemi, 53-vjeçari që vrau mesditën e së enjtes ish-bashkëshorten e tij, gjyqtaren Fildes Hafizi, ishte liruar nga burgu më 14 janar 2017, pasi përfitoi nga amnistia. Kasemi ishte dënuar me 3 vjet More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 31st, 2017
0 Comments

Zyrtari i BE: Europa do të përballet me sulme edhe për shumë vite

Koordinatori i BE për Luftën Kundër Terrorizmit, Gilles de Kerchove, tha se pritet që sulmet terroriste në Europë të vazhdojnë edhe për shumë vite. Në një intervistë për gazetën spanjolle ‘El More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 31st, 2017
0 Comments

SHBA bombardon kufirin, Kim përgatitet për luftë

Stërvitja e përbashkët ushtarake mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Koresë së Jugut u përshkallëzua me manovra bombarduese në afërsi të kufirit me Veriun komunist. Këto akte u dënuan nga More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 31st, 2017
0 Comments

Hungaria i kerkon BE 400 milione euro per te ndalur emigrantet

Kryeministri i Hungarisë do të kërkojë nga Bashkimi Evropian që të financojë gjysmën e kostos së masave të mbrojtjes kufitare të vendit të tij, për të mos lejuar hyrjen e migrantëve, ka thënë More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 31st, 2017
0 Comments

Deputetja e PD: vrasja e gjyqtares, faji është i sistemit dhe politikës që e ka ngritur…

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku, përmes një komenti në rrjetet sociale, shkruan se shkaktar për vrasjen e sotme të gjyqtares Fildes Hafizi është amnistia e votuar nga parlamenti 1 vit më parë. “Në More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 31st, 2017
0 Comments

Pas drekës me Bashën, ja mesazhi i Dritan Demirajt

Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, përmes një mesazhi në rrjetet sociale, ka reaguar pas drekës së falenderimit që ai dhe kolegët e tij patën me kreun demokrat, Lulzim Basha. Demiraj qëndroi More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 31st, 2017
0 Comments

Policia dhe antiterrori blindojnë Elbasanin, ja aryeja…

Policia dhe forcat e antiterrorit do të blindojnë qytetin e Elbasanit me datën dy shtator nga ora 10:00 e paradites deri në darkë. Prezenca e përforcuar e policisë vjen për shkak të ndeshjes mes Shqipërisë More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 31st, 2017
0 Comments

Vrau ish-bashkëshorten, ja dëshmia e 53-vjeçarit para policisë…

Fadil Kasemi, 53 vjeçari, që qëlloi me armë zjarri duke i shkaktuar vdekjen ish-bashkëshortes së zij, gjyqtares Fildeze Hafizi, 39 vjeç, ka dhënë dëshminë e parë para policisë në lidhje me krimin. Sikundër More...