Category Korrik 2017 -Albpress Daily News
Date archive forKorrik, 2017
By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Rekordi i ri. Milionat që qarkullojnë jashtë “duarve” të bankave në muajt e fundit në Shqipëri

Përdorimi i parave jashtë sistemit bankar ka shënuar një rekord të ri. Nëse do t’u referohemi të dhënave nga Banka e Shqipërisë, nga muaji mars deri në qershor të këtij viti, janë 44 milion euro More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Nard Ndoka ka nje propozim per Edi Ramen…

Kryeministri Edi Rama ka bërë këtë të hënë me krerët e spitaleve, atë që vendosi të bëjë javën e kaluar me të gjithë drejtuesit e hipotekave në vend, të vërë në tavolinë kërkesën për dorëheqjen More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

EMRAT/ Kush ikën dhe kush shpëton nga “raprezalja” e Ramës në shëndetësi

Kryeministri bëri publik vendimin e tij për të kërkuar dorëheqjen e drejtuesve të spitaleve në rang vendi, me përjashtim të krerëve të shëndetësisë në kryeqytet. Vendimi u bë i ditur nga vetë kryeministri More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Polumbarët nxjerrin trupin e qytetarit nga liqeni i Tiranës, ende mister shkaku i mbytjes

Pas disa minutash kërkime, polumbarët kanë nxjerrë nga ujërat e Liqenit Artificial të kryeqytetit trupin e pajetë të burrit rreth të 50-tave. Ngjarja e rëndë u raportua nga vetë kalimtarët rreth orës More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Mbytet qytetari/Policia jep detaje për ngjarjen e rëndë tek Liqeni Artifical në Tiranë

Policia ka dhënë në rrugë zyrtare detaje në lidhje me ngjarjen e ndodhur në kryeqytet, ku kalimtarë të rastit kanë raportuar për mbytjen e një personi tek liqeni i Tiranës. Policia njofton se bëhet More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Jorida Tabaku sulmon ashpër Ramën: Drejtorët që po shkarkon kanë vjedhur me bekimin tënd

Demokratja Jorida Tabaku ka bërë një reagim të ashpër ndaj kryeministrit Rama për shkarkimin e drejtorëve. Tabaku shkruan se janë po këta drejtor që Rama po shkarkon janë emëruar nga deputetë dhe politikanë More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Termometri shkon 43 gradë të martën

Edhe pse kjo verë ka shënuar plot ditë të nxehta, ende nuk kemi përjetuar temperatura ekstreme. I nxehti afrikan që ka prekur Shqipërinë do të bëjë që termometri të shënojë 43 gradë të martën. More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Ballisti nuk do të ekstradohet në Serbi, ish presidenti kroat tregon edhe njëherë respektin për shqiptarët

Ismail Morina, i njohur si “Ballisti”, nuk do të ekstradohet në Serbi nga Kroacia. Kështu ka njoftuar Naim Murseli, njëri nga këshilltarët më të afërt të liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Shkarkimi drejtorëve të spitaleve, reagon ish ministri: S’ka çfarë t’i bëjë gomarit…

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me shkarkimin e drejtorëve të spitaleve në rrethe nga kryeministri Edi Rama. Duke e konsideruar një dështim pjesën e premtuar për shëndetësi falas, ish ministri More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Kerkesa e Rames drejtuar drejtuesve te spitaleve/Vasili: Kryeministri te shkarkoje veten…

Fill pas vendimit të kryeministrit Rama për të kërkuar dorëheqjen e të gjithë drejtuesve të spitaleve rajonale e bashkiake në vend, ka ardhur një reagim i ashpër nga kreu i grupit parlamentar të LSI-së More...