Category Qershor 2017 -Albpress Daily News
Date archive forQershor, 2017
By Albpress News On E premte, Qershor 30th, 2017
0 Comments

Shperthen Kryebashkiaku i Lezhes/Ndoshta Topalli hante thonjte duke pritur humbjen

Kryebashkiaku i Lezhës dhe anëtari i Kryesisë së PD-së, Fran Frrokaj ka dalë në krah të kreut të PD-së, duke sulmuar ashpër Patozin dhe Topallin. Ai shkruan në një reagim në “Facebook” se të dy More...

By Albpress News On E premte, Qershor 30th, 2017
0 Comments

A do të kandidojë Majlinda Bregu për kreun e PD? Ja përgjigja

Deputetja e Partisë demokratike, Majlinda bregu, e cila nuk ishte pjesë e listave të opozitës në këto zgjedhje, e ftuar në ‘Zonë e Lirë’, ka folur për situatën politike brenda partisë më të madhe More...

By Albpress News On E premte, Qershor 30th, 2017
0 Comments

“Marrëveshja me Ramën dhe listat sollën humbjen e PD”

Për Endira Bushatin, anëtare e Kryesisë së PD, dy ishin arsye kryesore pse forca politike që ajo përfaqëson humbi thellë në zgjedhjet e 25 qershorit. E ftuar e intervistën e mbrëmjes në Ora News, Bushati More...

By Albpress News On E premte, Qershor 30th, 2017
0 Comments

Rama: Ja si do e vendos komunikimin me qytetaret…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbrëmjen e sotme për postimin e një dite më parë në profilin e tij në ‘Facebook’, ku kërkonte sugjerime për mënyrën e qeverisjes në katër vitet e ardhshme. Rama More...

By Albpress News On E premte, Qershor 30th, 2017
0 Comments

Në “Zonë e Lirë” ikin dritat “çmendet” Arjan Çani

Teksa në studion e emisionit “Zonë e Lirë” debati ishte i nxehtë pasi ishte e ftuar kritikja e Lulzim Bashës, Majlinda Bregu, herë pas herë u ndërpre energjia elektrike. “Ej njerëz, krizë e paparë More...

By Albpress News On E premte, Qershor 30th, 2017
0 Comments

FOTO/ Tmerr në Nju Jork, doktori sulmon me armë spitalin, vret kolegen dhe plagos 6 persona

Një tmerr i vërtetë ka ndodhur në një spital të Bronksit në Nju Jork, ku një ish-punonjës ka marrë një armë dhe ka nisur të qëllojë ish-kolegët. Mësohet se nga të shtënat ka mbetur e vdekur një More...

By Albpress News On E premte, Qershor 30th, 2017
0 Comments

Meta: Shumë shpejt do të zbardhet e vërteta e 25 Qershorit

Gjatë një takimi në qytetin e Durrësit ish-kreu i LSI-së, Ilir Meta ka folur për zgjedhjet e 25 Qershorit. Meta shprehu falënderimet e tij për votuesit, ndërsa u shpreh se shumë shpejt do të zbardhet More...

By Albpress News On E premte, Qershor 30th, 2017
0 Comments

Nishani kandidat për kreun e PD-së. Flet Presidenti

Në një intervistë me gazetarin Lutfi Dervishi, për emisionin “Përballë” dhe që transmetohet sonte në RTSH 1 Presidenti Nishani ka folur për mandatin e tij 5-vjeçar, marrëdhëniet me mazhorancën dhe More...

By Albpress News On E premte, Qershor 30th, 2017
0 Comments

Ironia e Genc Pollos. Basha, kundërshtarët dhe një karikaturë nga Bujar Kapexhiu

Në kohën kur ka plasur një luftë brenda Partisë Demokratike për dorëheqjen e Lulzim Bashës, demokratët janë ndarë në dy grupe, pro dhe kundër tij. “Senatorët” e PD-së janë kundër duke kërkuar More...

By Albpress News On E premte, Qershor 30th, 2017
0 Comments

Deputeti i PD-së: Ministrat teknikë nuk arritën të ndalonin shitblerjen e votës

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’, Sekretari për Aksionin Qytetar në PD dhe deputeti i ardhshëm, Ervin Salianji komentoi zgjedhjet e 25 qershorit dhe humbjen e thellë të PD. Salianji tha More...