Category Maj 2017 -Albpress Daily News
Date archive forMaj, 2017
By Albpress News On E mërkurë, Maj 31st, 2017
0 Comments

Sondazhi: PS fiton zgjedhjet me 43%, PD me 36%, LSI 12%

Nëse qytetarët shqiptarë do të votonin sot për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në Kuvendin e Shqipërisë, Partia Socialiste do të fitonte zgjedhjet me 43% të votave. Rezultatet e sondazhit të parë More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 31st, 2017
0 Comments

Sondazhi: PS fiton zgjedhjet në Tiranë, PD e dyta, LSI e treta

Nëse qytetarët e Tiranës do të votonin sot, Partia Socialiste do të fitonte zgjedhjet në këtë qark që ka 34 mandate deputetësh. Rezultatet e sondazhit të parë për votën kombëtare i realizuar nga Ora More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 31st, 2017
0 Comments

Rrëshen – Rama: PS e vetmja që mund të bëjë shtet, mos na lini në duar të të tjerëve

Në Rrëshen Kryeministri Edi Rama bëri një bilanc të punëve të qeverisë. Në 44 muaj tha ai nuk janë bërë mrekullira po janë hedhur themelet për ta bërë Shqipërinë shtet. Rama: Kemi dhënë përherë More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 31st, 2017
0 Comments

Vlorë – Basha-Ramës: Po më kthe një përgjigje mor burrë i dheut

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha nga Vlora se prej pesë ditësh, kryeministri Edi Rama nuk i kthen përgjigje ftesës për debat publik. Basha: Këtu nga Vlora, Edi Rama të përsëris thirrjen për More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 31st, 2017
0 Comments

Tallja dhe barsoletat e kryeministrit

Ironitë dhe sarkazma e Edi Ramës nuk njeh kufij. Përpos ironive në rrjetin social facebook, Rama nuk humbet rastin për të bërë ironi me PD-në edhe në takimet e tij elektorale. Kështu, në një ndalesë More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 31st, 2017
0 Comments

Reagimi/Nuk ka më “shit këlyshë e bli qen”, LSI i përgjigjet ashpër Bashës

Lëvizja Socialiste për Integrim nuk i ka pritur mirë deklaratat e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, i cili e paralajmëroi këtë forcë politike nga Saranda se “koha e matrapazëve në politikë More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 31st, 2017
0 Comments

E rëndësishme – Humbin dy të mitur amerikanë, lajmërohuni nëse i keni parë

Dy të mitur amerikanë që jetojnë në Tiranë kanë humbur kontaktet me familjen e tyre që ditën e djeshme në orën 15.00 Familja Kay kërkon ndihmën e policisë së shtetit si dhe të çdo qytetari që ka More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 31st, 2017
0 Comments

Kush do të jetë Kryeministri i ardhshëm?

Nga Blendi Fevziu – Kush do të jetë Kryeministri i ardhshëm i Shqipërisë? Kjo pyetje e cila ka marrë gjithnjë përgjigje në këto 27 vite me rezultatin e zgjedhjeve duket këtë herë më e komplikuar. More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 31st, 2017
0 Comments

Koalicioni PS-PD/Ja përgjigjia e Knut Fleckenstein…

Raportuesi për Shqipërinë ne Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, shpreh kënaqësinë për arritjen e marrëveshjes politike në Shqipëri, për të cilën ka kontribuar edhe ai. Në një intervistë për More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 31st, 2017
0 Comments

Basha nga Saranda: Nuk ka kualicion me thithlopat e republikes se vjeter

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, garantoi qytetarët nga Saranda se besimin e tyre nuk e kthen ne pazare, duke i dhënë fund kështu zërave për një koalicion të mundshëm paszgjedhorë me Partinë More...