Category Mars 2017 -Albpress Daily News
Date archive forMars, 2017
By Albpress News On E premte, Mars 31st, 2017
0 Comments

“Pa opozitën nuk ka zgjedhje”/ Milo: 4 pikat që zgjidhin krizën politike

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, bën propozimin konkret për zgjidhjen e krizës politike në vend pas kushteve që ka vendosur Partia Demokratike. I ftuar në emisionin “Debati në Channel More...

By Albpress News On E premte, Mars 31st, 2017
0 Comments

Më në fund një lajm i mirë për depozituesit, rriten interesat

Pas muajsh të tërë që depozituesit kanë parë kursimet e tyre në banka pothuajse të pandryshuara, si rrjedhojë e normave të ulëta të interesit, më në fund ka ardhur një lajm i mirë. Sipas të dhënave More...

By Albpress News On E premte, Mars 31st, 2017
0 Comments

Ka punë po s’ka profesionistë! Administrata Publike, nga 16 mijë aplikime me 2016 vetëm 57 % plotësuan kriteret

Administrata publike po shihet gjithnjë e më shumë si burim i rwndwsishwm i punësimit në vend. Departamenti i Administratës Publike bëri me dije se numri total i aplikimeve për të gjitha pozicionet e shpallura More...

By Albpress News On E premte, Mars 31st, 2017
0 Comments

2016, rezervat valutore shtohet me 63 mln euro, për herë të parë investohet në RMB kinez

Gjatë vitit 2016 rezerva valutore e vendit është shtuar me rreth 63 milionë euro ose 2.1 %. Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë në fund të dhjetorit 2016, stoku i rezervës valutore rezultoi 2,9 More...

By Albpress News On E premte, Mars 31st, 2017
0 Comments

President nga diaspora? – Lutfi Dervishi, Ramës: Mor jahu, Kushtetuta s’është rrush

Mundësinë e hapur që la kryeministri Edi Rama se Presidenti i ardhshëm mund të zgjidhet edhe nga rradhët e diasporës është kundërshtuar nga analisti Lutfi Dervishi. Në një postim në faqen e tij në More...

By Albpress News On E premte, Mars 31st, 2017
0 Comments

Krizë urie – Çmenduri në Mosulin e kontrolluar nga ISIS, një kg sheqer shitet 20$

Të sigurosh mbijetesën në pjesën perëndimore të Mosulit, një zonë terësisht nën kontroll të Shtetit Islamik, po kthehet pothuajse në një mision të pamundur. Banorët po përballen jo vetëm me mungesë More...

By Albpress News On E premte, Mars 31st, 2017
0 Comments

Sa gjasa keni të ktheheni me ishin tuaj sipas shenjës të horoskopit?

Shenjat e horoskopit ndonjëherë janë të paparashikueshme… Dashi: Kthehet, por me shumë pasion Dashi dashuron deri në luftë, pasi sundohet nga planeti Mars. Por është edhe shenjë shumë pasionante, More...

By Albpress News On E premte, Mars 31st, 2017
0 Comments

Disa ushqime kundër plakjes

Fasulet Fasulet janë të pasura në proteina, fibër, vitamina, minerale dhe polifonikë që kanë veti mbrojtëse, sidomos për zemrën. Një studim i fundit ka zbuluar se fasulet mund të ulin rrezikun e vdekjes More...

By Albpress News On E premte, Mars 31st, 2017
0 Comments

Konsumoni ujë të vakët në mëngjes

Shumë ekspertë të shëndetit dhe lëkurës bien dakord se konsumimi i ujit është i rëndësishëm për të mbajtur trupin të pastër nga toksinat dhe për të qenë të hidratuar. Nisja e ditës me një More...

By Albpress News On E premte, Mars 31st, 2017
0 Comments

Më e mirë e ëma se e bija! Gjeni cila është nëna dhe vajzat

Besoni apo jo, në foto janë dy motra dhe nëna e tyre Natali (majtas), e cila është 45 vjeç! Natalia Vardel nga Australia ka një problem të veçantë – njerëzit vazhdimisht e përziejnë me vajzat e saj More...