Category Shkurt 2017 -Albpress Daily News
Date archive forShkurt, 2017
By Albpress News On E martë, Shkurt 28th, 2017
0 Comments

Balla s’do e thërrasë më Shkelzenin në Komision por do e çojë në Prokurori

Komisioni Hetimor për ÇEZ nuk do ta thërrasë më për të dëshmuar Shkelzen Berishën. Vendimin e komunikoi kreu i Komisionit Taulant Balla në përfundim të mbledhjes, ku Berisha për të tretën herë doli More...

By Albpress News On E martë, Shkurt 28th, 2017
0 Comments

Akuzat për fshehje pasurie/Berisha: Gënjeshtra paraelektorale të Ramës

Shkelzen Berisha shpërtheu në akuza ndaj kreut të Komisionit Hetimor të ÇEZ Taulant Balla dhe kryeministrit Edi Rama pas largimit nga Komisioni. Duke folur për mediat, ai tha se akuzat për evazion fiskal More...

By Albpress News On E martë, Shkurt 28th, 2017
0 Comments

Publikohen emrat e tre ministrave shqiptarë që janë incizuar me femra

Ish-kryeministri Berisha, në një status në “Facebook” shkruan se Saimir Tahiri, Damian Gjiknuri dhe Ilir Beqja janë tre ministrat që janë filmuar me të dashurat e tyre te hoteli i Klement Balilit. Berisha More...

By Albpress News On E martë, Shkurt 28th, 2017
0 Comments

Komisioni i ÇEZ/Shkelzen Berisha nuk bën betimin, Balla: Garda, shoqërojeni jashtë!

Ka dështuar për të tretën herë rradhazi marrja e dëshmisë së djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkelzen Berisha në Komisionin Hetimor për ÇEZ. Mbledhja u përfshi që në nisje nga debate mes More...

By Albpress News On E martë, Shkurt 28th, 2017
0 Comments

OSBE: Jini vigjilentë, parandaloni kandidimin e kriminelëve

Pas Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, edhe prezenca e OSBE në vendin tonë ka përshëndetur dorëzimin e mandatit të deputetit nga Armando Prenga. Në një postim në twitter, teksa ka shpërndarë More...

By Albpress News On E martë, Shkurt 28th, 2017
0 Comments

Edhe Idrizi po e le Ramen?/Vendi ne krize, duhet nje pakt kombetar per reformen ne drejtesi

Kreu i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, propozon një pakt kombëtar bashkimi për reformën në drejtësi dhe integrimin. Duke folur gjatë një takimi me strukturat e partisë së More...

By Albpress News On E martë, Shkurt 28th, 2017
0 Comments

Ja kush janë agjentët e Greqisë në Shqipëri sipas CIA-s amerikane? (Dokument)

Gjatë viteve 1949-1950 CIA amerikane parashikonte operacionet e veta nga Italia dhe Greqia për të rrëzuar pushtetin komunist të drejtuar nga Enver Hoxha. CIA mblidhte informacione se sa njerëz mund të angazhoheshin More...

By Albpress News On E martë, Shkurt 28th, 2017
0 Comments

Reagimi/SHBA mirëpret largimin e Prengës: Kush ka dosje s’kanë vend në Parlament

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë thotë se mirëpret largimin nga Parlamenti të Armando Prengës, ndërsa thekson se personat me precedentë penalë nuk kanë vend në institucionet shtetërore More...

By Albpress News On E martë, Shkurt 28th, 2017
0 Comments

Foto/“Edi Rama me 40 hajdutë”

Në ditën e 11-të të protestës, opozita vendosi para kryeministrisë një instalacion me personazhet e përrallës “Ali Baba me 40 hajdutë”. Por fytyrat e personazheve ishin ato të Edi Ramës dhe të More...

By Albpress News On E martë, Shkurt 28th, 2017
0 Comments

Vettingu/Calavera letër të shqetësuarve: ONM rol administrativ, ju merrni vendime

Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian, Genoveva Ruiz Calavera, e cila kryeson edhe misionin e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit i ka dërguar një letër të gjithë atyre që More...