Category Janar 2017 -Albpress Daily News
Date archive forJanar, 2017
By Albpress News On E martë, Janar 31st, 2017
0 Comments

Mbledhja e Kryesise se PS/Rama i pergjigjet Metes: I kam 71 vota pa LSI

Pas sfidës së hapur për numrin e mandateve nga aleati i tij Meta, duke se kryeministri Rama ka filluar të bëjë llogaritë për zgjedhjet e 18 qershorit. Burime nga brenda mbledhjes së Kryesisë së PS, bëjnë More...

By Albpress News On E martë, Janar 31st, 2017
0 Comments

Koco Kokedhima parashikon rezultatin e 18 Qershorit/Ja sa deputete merr Rama

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Koço Kokëdhima ka patur një takim me socialistë në qytetin e Fierit ditën e sotme për të shpalosur lëvizjen e tij “Zgjidhja”. Gjatë fjalës së tij, Kokëdhima u More...

By Albpress News On E martë, Janar 31st, 2017
0 Comments

Manjani falenderon Peleshin dhe Veliaj: U treguan te sinqerte, konfirmuan arsyen e vertete te largimit tim nga Qeveria

Ylli Manjani, ish-minister i Drejtesise, ka reaguar permes nje komenti ne Facebook pas deklaratave te zv.Kryeministrit Niko Peleshi dhe Kryebashkiakut Erjon Veliaj, mbi shkarkimin e tij nga detyra. Komenti ne More...

By Albpress News On E martë, Janar 31st, 2017
0 Comments

Trump nuk do ta largojë asnjë ambasador në Ballkan

Ambasadorët e SHBA në Ballkan do të mbajnë postet e tyre, përfshi edhe ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu, njofton europeanwesternbalkans.com. Në dhjetor të vitit të kaluar New York Times raportoi More...

By Albpress News On E martë, Janar 31st, 2017
0 Comments

Veliaj: Rama kapiten, percakton fatin e ministrave

Erjon Veliaj, Kryebashkiaku i Tiranes, ka komentuar pas mbledhjes se Kryesise se PS-se, akuzat e ndersjella me aleatin me te madh te socialisteve ne qeverisje, LSI-ne. Veliaj tha se PS ka ndezur motorët për të More...

By Albpress News On E martë, Janar 31st, 2017
0 Comments

PS mbledh Kryesine per zgjedhjet/Peleshi: Akuzat nga LSI, manovra politike

Partia Socialiste ka mbledhur Kryesine e saj, ku eshte diskutuar mbi organizimin e punës për zgjedhjet e 18 qershorit. Pas mbledhjes se Kryesise, zv.Kryeministri Niko Peleshi ka komentuar per mediat akuzat e More...

By Albpress News On E martë, Janar 31st, 2017
0 Comments

Meta sulmon Sorosin, Henri Cilin dhe Ramen per reformen ne arsim

Gjatë fjalës së tij para gazetarëve, kreu i LSI foli ka folur edhe dhe për Reformën në Arsim të cilën për hir të së vërtetës eksponentë të partisë së tij e kanë kritikuar sistematikisht. Por këtë More...

By Albpress News On E martë, Janar 31st, 2017
0 Comments

Rihapet çështja e pasurisë së gjyqtarit Gjin Gjoni

Çështja e pasurisë së gjyqtarit Gjin Gjoni është rihapur, pas mbërritjes në Shqipëri të dokumenteve të reja hetimore nga Gjermania dhe Franca. Megjithatë, hetimet e reja nuk dihet nëse do të përfshijnë More...

By Albpress News On E martë, Janar 31st, 2017
0 Comments

Dorëheqjet në drejtësi/ Kush janë 4 gjyqtarët dhe prokurorët që iu tremben Vetingut

Tre gjyqtarë dje 1 prokuror kanë vendosur të lënë detyrën dhe të mos i nënshtrohen procesit të vetingut. Më e bujshmia është dorëheqja e gjyqtares së gjykatës së lartë Mirela Fana. Ajo tha se do More...

By Albpress News On E martë, Janar 31st, 2017
0 Comments

Dritëro Agolli në gjendje të rëndë shëndetësore, shtrohet në sanatorium

Agolli e ka refuzuar shtrimin në spital pavarësisht gjendjes së rënduar shëndetësore por me insistimin e mjekëve dhe familjarëve të tij, shkrimtari i madh është bindur të shtrohet në sanatorium për More...